Справа № 1806/2-2090/11
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.08.2011 року місто Суми
Ковпаківський районний суд міста Суми в складі: головуючого –судді Рунова В.Ю., при секретарі –Дегтяренко В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Суми цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про усунення перешкод в користування власністю, зняття з реєстрації,-
в с т а н о в и в:
Позивачі свої вимоги обґрунтовують тим, що їм на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1. Відповідач був зареєстрований в їх квартирі як член сім’ї власника житла - чоловік ОСОБА_5 Вироком Ковпаківського районного суду м.Суми від 13.09.2005 року ОСОБА_4 був засуджений за ст.185 ч.3, 185 ч.2 КК України до позбавлення волі строком на три роки, після повернення в травні 2008 року забрав всі свої речі та більше в квартирі не з’являвся. 22.07.2009 року після розірвання шлюбу між позивачем ОСОБА_5 та ОСОБА_4, останній відмовився добровільно знятися з реєстрації. З вказаного часу відповідач в квартирі не проживає, не сплачує за житлово-комунальні послуги. Просили усунути перешкоди в користуванні власністю та визнати відповідача таким, що втратив право користування спірною квартирою та підлягає зняттю з реєстрації.
В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_3 підтримали свої позовні вимоги та просили усунути перешкоди в користуванні власністю та визнати відповідача таким, що втратив право користування спірною квартирою та підлягає зняттю з реєстрації.
Позивач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явилася надала заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач - будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи через оголошення у пресі –газету «Сумщина»№ 74-75 від 09.07.2011 року в судове засідання повторно не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, заслухавши пояснення позивачів, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом було встановлено, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_5 (а.с.14-17). З 23.08.2002 року у вказаній квартирі як член сім’ї власника житла ОСОБА_5 зареєстрований відповідач (а.с.19-21). 22.07.2009 року шлюб між ОСОБА_5 та ОСОБА_4 розірвано (а.с.9).
Відсутність відповідача без поважних причин у квартирі позивачів понад один рік підтвердили свідки ОСОБА_6, ОСОБА_7
Відповідно до ст.ст. 391, 405 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном, член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Зняття з реєстрації місця проживання згідно ст.7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»здійснюється протягом семи днів на підставі рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням.
Оскільки, відповідач відсутній за місцем реєстрації понад один рік, а його реєстрація фактично перешкоджає позивачам у реалізації їх прав власників житла, необхідно останнього визнання таким, що втратив право користування жилим приміщенням, знявши з реєстрації місця проживання.
Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача 192 грн. витрат, пов’язаних з публікацією в газеті «Сумщина»№ 74-75 від 09.07.2011 року оголошення про виклик відповідача.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 391, 405 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 - задовольнити.
Визнати ОСОБА_4 таким, що втратив право користування жилим приміщенням –квартирою АДРЕСА_1, знявши його з реєстрації місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1, витрати, пов’язані з публікацією в пресі оголошення про виклик відповідача у розмірі – 192 грн.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційної скарги подано не було.
Суддя : В.Ю. Рунов