Справа № 2-0805-458/2011
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.02.2011 року Вільнянський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Чорненко Л.І.,
при секретарі Тарасової О.М.,
за участі адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Вільнянськ справу за позовом
ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з вищезазначеним позовом до суду, в якому посилається на те, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджено свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1. В свідоцтві зазначено його батько як ОСОБА_4, мати ОСОБА_3.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько ОСОБА_4.
Після його смерті залишилась спадщина у вигляді земельної частки (паю) площею 7,21 умовних кадастрових гектарів, розташованої на території Антонівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області, посвідчена сертифікатом серії ЗП № 0219819.
Спадкоємцями після смерті батька є він та його мати –відповідач по справі. Інших спадкоємців немає.
Мати відмовилась від прийняття спадщини на його користь, про що надала письмову заяву. В зв*язку з тим, що пропущено строк звернення на прийняття спадщини більше 8 років без поважних причин, нотаріальна контора не має можливості видати свідоцтво про право на спадщину.
У судовому засіданні представник позивача діючий за довіреністю та ордером, наполягає на своїх вимогах, відповідач надав через канцелярію суду письмову заяву про згоду з позовом і прохання слухати справу в його відсутність.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджено свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1. В свідоцтві зазначено його батько як ОСОБА_4, мати ОСОБА_3
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько ОСОБА_4.
Після його смерті залишилась спадщина у вигляді земельної частки (паю) площею 7,21 умовних кадастрових гектарів, розташованої на території Антонівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області, посвідчена сертифікатом серії ЗП № 0219819.
Спадкоємцями після смерті батька є він та його мати –відповідач по справі. Інших спадкоємців немає.
Мати відмовилась від прийняття спадщини на його користь, про що надала письмову заяву.
В зв*язку з тим, що пропущено строк звернення на прийняття спадщини більше 8 років без поважних причин, нотаріальна контора не має можливості видати свідоцтво про право на спадщину.
Керуючись ст..ст.. 209,212-215 ЦПК України, ст..ст1216, 1217, 1218, 1219, 1221, 1222, 1223, 1225, 1233 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити в повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування на земельну частку (паю) площею 7,21 умовних кадастрових гектарів, розташовану на території Антонівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області та посвідчену сертифікатом серії ЗП № 0219819, після смерті батька ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Л.І.Чорненко.
Рішення набуло чинності 18.02.2011 має силу Закону України та підлягає виконанню.
Суддя:Л. І. Чорненко
Оригінал рішення знаходиться в матеріалах цивільної справи Справа № 2-0805-458/2011 в архіві Вільнянського районного суду Запорізької області.