Справа № 2-159/08 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2008 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі головуючого-судді Дігтяр М.І., при секретарі П'явка Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Зіньків справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ :
Позивачка просить суд винести рішення, яким визнати за нею право власності на ½ частину домоволодіння, що розташоване в АДРЕСА_1, яку вона отримала внаслідок одержання спадщини.
Під час розгляду справи встановлено, що господарство АДРЕСА_1 станом на 01.07.1990 року мало статус колгоспного двору, головою якого була ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Членами колгоспного двору були позивачка ОСОБА_1 та її батьки ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Всі вони були співвласниками вказаного житлового будинку і мали по ¼ частині кожний. При житті баби ОСОБА_4 документів, що посвідчують її право власності на вказане домоволодіння не малося, хоча всі співвласниками до цього часу користуються своїми частками вказаного майна.
Після смерті ОСОБА_4 позивачка залишилася єдиним спадкоємцем належного їй майна, так як баба залишила заповіт на все своє майно у вигляді належної їй частини житлового будинку з господарськими спорудами, майновий та земельний паї, грошові вклади та всі заощадження на ім'я ОСОБА_1, але вона не має змоги його успадкувати, так як право власності на житловий будинок при житті баби не було належним чином оформлено. У разі смерті члена колгоспного двору після припинення існування двору, тобто після 03.06.1990 року, спадщина на відповідну частку майна колгоспного двору відкривається після смерті кожного з його колишніх членів.
Таким чином, зі смертю баби ОСОБА_4 припинилося її право власності на ¼ частину будинку, а позивачка є спадкоємцем цієї частини будинку.
ОСОБА_2 та ОСОБА_3, як співвласники даного житлового будинку, не заперечують проти прийняття ОСОБА_1 спадщини.
Факт того, що ¼ частина домоволодіння належала померлій ОСОБА_4, а позивачка є спадкоємцем підтверджується копіями свідоцтв про народження та про одруження позивачки, заповіту, свідоцтва про смерть баби, технічним паспортом, довідкою, виданою виконкомом Лютенсько-Будищанської сільської ради про колгоспний двір.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд знаходить, що заявлені вимоги обґрунтовані і такі, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 212 ЦПК України, 328, 392, 1223 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ :
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженкою і жителькою с. Л.Будища, Зіньківського району, Полтавської області - право власності на ½ частину господарства, з урахуванням частини померлої ОСОБА_4, а за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, жителями с. Л.Будища, Зіньківського району, Полтавської області - по ¼ частині домоволодіння кожному, розташованого в АДРЕСА_1 і згідно технічного паспорта в цілому складається з житлового будинку «А-1», сараю з погрібом «Б», гаража «В», сараю «Г», сараю-прибудови «г», літньої кухні «Д», сараю «Е», сараю «Ж», вбиральні «З», колодязя «К», огорожі № 1-2.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженкою і жителькою с. Л.Будища, Зіньківського району, Полтавської області - право власності на земельний та майновий паї, згідно заповіту померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4, вцілому.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів після проголошення рішення, апеляційну скаргу може бути подано на протязі 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя : підпис
З оригіналом вірно.
Рішення набрало законної сили 19 лютого 2008 року.
Голова Зіньківського районного суду М.І. Герасименко.