Судове рішення #17082391


Справа №22-а-9768/11Головуючий у І інстанціїКовальчук Л.М.

Категорія63Доповідач у 2 інстанції Антоненко

21.07.2011


УХВАЛА

Іменем України

24 травня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:

                               головуючого –судді  Антоненко В.І.,

                               суддів:  Гулля В.В., Касьяненко Л.І.,

розглянула у порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області на постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 30 жовтня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання провести перерахунок пенсії.

               Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, перевіривши матеріали справи та доводи скарги, колегія суддів, -

                                                   в с т а н о в и л а :

              У вересні 2009 року ОСОБА_2 звернувсь до суду з позовом у якому просив визнати дії відповідача незаконними та зобов’язати відповідача провести перерахунок та виплату позивачу державної пенсії, як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи І-ї категорії, інваліда ІІ групи в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком, а також провести перерахунок та виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком з дня звернення із заявою про виплату вищезазначеної пенсії до відповідача, виплата яких передбачена ст.ст. 49, 54, 50 Закону України від 28 лютого 1991 року «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»у редакції, що діяла станом на час звернення до суду (далі Закон №796).

      

              Позовні вимоги обґрунтовував тим, що він є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, І категорії. Внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, позивача визнано інвалідом ІІ групи. Оскільки відповідач виплачує йому вказану пенсію у значно меншому розмірі, ніж передбачено вказаним законом та відмовляється провести відповідний перерахунок пенсії, просив суд визнати відмову відповідача неправомірною та зобов’язати його здійснити відповідні перерахунки та виплати.

                Постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 30 жовтня 2009 року позов задоволено.

                Визнано дії відповідача неправомірними. Зобов’язано відповідача провести перерахунок та виплату позивачу державної та додаткової пенсії по інвалідності починаючи з 14 вересня 2009 року з подальшим перерахунком відповідно до вимог ст.ст. 54, 50 Закону України від 28 лютого 1991 року «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

               В апеляційній скарзі УПФ України в Києво-Святошинському районі просить скасувати постанову суду та ухвалити нову постанову про відмову в позові, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

                 Апеляційна скарга  не підлягає  задоволенню з таких підстав.

                 По справі встановлено, що ОСОБА_2 є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії та має ІІ групу інвалідності внаслідок захворювання, пов’язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Позивач перебуває на обліку в управлінні ПФУ в Києво-Святошинському районі та одержує державну та додаткову пенсію по інвалідності.

                 Ухвалюючи постанову про задоволення позову, суд обгрунтовано виходив з положень ст. ст. 49, ч.4 ст. 54, 50, ч. 3 ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»та прийшов до правильного висновку про те, що позивач відповідно до вказаних нормативно-правових актів має право на одержання державної пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 75% від мінімальної пенсії за віком. При цьому суд обґрунтовано виходив із засад пріоритету законів над підзаконними актами та прийшов до правильного висновку про те, що при розрахунку державної та додаткової пенсії, передбачених статтями, наведеними вище, застосуванню підлягає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений у законі про Державний бюджет України на відповідний рік, із якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком.

                 Висновки суду відповідають вимогам закону та обставинам справи.

 

                 Постанова суду ухвалена з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстав до її скасування при апеляційному розгляді справи не встановлено.

                 Доводи апеляційної скарги відповідача про те, що положення ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»щодо порядку визначення розміру мінімальної  пенсії за віком не поширюються на спірні правовідносини, не заслуговують на увагу, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною 1 вказаної статті, мінімального розміру пенсії за віком.

                 Інші доводи апеляційної скарги зроблених судом висновків не спростовують.

                 Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС  України, колегія суддів, -

                                                          у х в а л и л а :

                  Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області відхилити, а рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 30 жовтня 2010 року залишити  без змін.

                 Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ч. 5 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

               Головуючий


                Судді:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація