Судове рішення #1707851
Справа №2 -360/08

Справа №2 -360/08

Р І Ш Е Н Н Я

Ім'ям   України

 

14 лютого 2008 року                                            Дніпровський райсуд

                                                          м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області

 

           в складі: головуючого судді           Кір'яка А.В.

           при секретарі                           Киця Л.А.

 

розглянувши у попередньому судовому засіданні Дніпровського райсуду м. Дніпродзержинська цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання матері, -

 

В С Т А Н О В И В:

 

Позивачка ОСОБА_1. звернулась до суду з позовом до свого сина ОСОБА_2 і просить стягувати з відповідача на її користь і її утримання аліменти в розмірі ¼ частини його заробітку(доходу) щомісячно. Свої вимоги вона в позовній заяві та судовому засіданні обгрунтовує тим, що має маленьку пенсію у розмірі 595 гривень і страждає тяжким захворюванням, визнана інвалідом 3 групи та потребує сторонньої допомоги, а відповідач є її сином, який не надає їй матеріальної допомоги, хоча працює і може таку допомогу надавати.

Відповідач позов визнав повністю, згоден виплачувати своїй матері ¼ частину свого заробітку щомісячно.

Суд, вислухавши пояснення позивачки, її представника та вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що в матеріалах справи достатньо даних про права та обов'язки сторін і тому згідно зі ст. 30,174 ч.4 ЦПК України є всі підстави для винесення  рішення в попередньому судовому засіданні на підставі наявних у справі доказів, а вимоги позивачки ОСОБА_1. підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі ст.202 СК України повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги, а в силу ст. 205 СК України суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін. Крім того, при визначенні розміру аліментів суд бере до уваги можливість одержання утримання від інших дітей, до яких не пред'явлено позову про стягнення аліментів, дружини, чоловіка та своїх батьків.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач від утримання  матері, яка є непрацездатною та потребує матеріальної допомоги, ухиляється. Крім відповідача, у позивачки є ще дочка, яка працює за кордоном та надає матері матеріальну допомогу. Ці обставини та факти не заперечуються відповідачем. Тому з урахуванням матеріального забезпечення сторін, стану здоров'я, допомоги від дочки, а також з урахуванням того, що відповідач з позовом згоден, позовні вимоги про стягнення аліментів з відповідача повинні бути задоволені судом у частці від його заробітку(доходу).

На підставі викладеного, ст. 202-205 СК України, керуючись ст.ст. 10,57,60,130,174 ч.4, 209,212-215, 224-227 ЦПК України, суд

 

В И Р І Ш И В:

 

Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання матері задовольнити повністю.

 

- 2 -

Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженця м. Дніпродзержинська, мешкаю чого уАДРЕСА_1,(зареєстрованого у АДРЕСА_2), працюючого Закритому акціонерному товаристві «Термоізоляція» (м. Дніпропетровськ), - аліменти в розмірі ¼ частини від усіх видів його заробітку(доходу), щомісячно на утримання та на користь матері ОСОБА_1, починаючи з 16 січня 2008 року та до зміни матеріального або сімейного стану сторін.

Стягнути з ОСОБА_2 51(п'ятдесят одну) гривню державного мита в доход держави та 7 (сім) гривень 50 копійок у відшкодування затрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.  

  Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення або з дня його отримання та шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Суддя                         Кір'як А.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація