ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ
04.10.06 р. Справа № 9/36-109
Господарський суд Донецької області, у складі головуючого судді Марченко О.А., розглянувши без виходу в судове засідання матеріали за адміністративною позовною заявою суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м.Донецьк (далі - Підприємець), до Державної виконавчої служби у Будьонівському районі м.Донецька, м.Донецька (далі - Служба), про зупинення виконавчого провадження по виконанню наказу та скасування постанови старшого державного виконавця
ВСТАНОВИВ:
Виходячи зі змісту статті 3, 17 та пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарські суди України до створення відповідних окружних адміністративних судів вирішують підвідомчі господарським судам адміністративні справи згідно правил КАС України.
Нормами статті 181 КАС України передбачено право Підприємця (боржника за виконавчим провадженням) звернутися до адміністративного суду із адміністративною позовною заявою, якщо Підприємець вважає, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено його права, свободи чи інтереси. Водночас, нормами частини 1 статті 181 КАС України право Підприємця на реалізацію такого права передбачене лише у тому разі, якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Нормами статті 85 Закону України „Про виконавче провадження” та статті 1212 ГПК України визначено, що скарги на дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані до господарського суду, який видав виконавчий документ, стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена. Таким чином, для оскарження дій державного виконавця в перебігу примусового виконання наказу господарського суду Донецької області № 14/365 від 10.07.06 року передбачено інший, такий, що відрізняється від норм КАС України, порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності Служби.
З огляду на наведене, заяву Підприємця про зупинення виконавчого провадження по виконанню наказу та скасування постанови старшого державного виконавця належить розглядати не в порядку адміністративного судочинства, а господарським судом Донецької області в порядку, передбаченому статтею 85 Закону України „Про виконавче провадження” та статтею 1212 ГПК України - шляхом подання скарги на дії державного виконавця, а не позовної заяви.
Керуючись ст.ст.17, 109, 160,181 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м.Донецьк до Державної виконавчої служби у Будьонівському районі м.Донецька, м.Донецька про зупинення виконавчого провадження по виконанню наказу та скасування постанови старшого державного виконавця
2.Ухвала може бути оскаржена СПД ФО ОСОБА_1, м.Донецьк в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження ухвали суду протягом п'яти днів з дня отримання сторонами копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
3.Повторне звернення суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м.Донецьк до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
4.Відповідно до п.2 ст.8 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» судовий збір у сумі 3,40 грн., перерахований суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1, м.Донецьк за квитанцією № НОМЕР_1, підлягає поверненню
Суддя Марченко О.А.