Справа № 2-1122/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2007 року м. Ковель
Ковельський міськрайонний суд Волинської області у складі: судді: Шаруновича В.В., за участю секретаря Спасюк К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 до виконавчого комітету Ковельської міської ради про визнання права власності на частину квартири в порядку успадкування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 і ОСОБА_2 звернулись до суду із вищезазначеним позовом, яким просить визнати кожного з них, з урахуванням належних їм частин квартири, власником Vi частини АДРЕСА_1, в порядку успадкування, посилаючись на те, що дана квартира на праві спільної приватної власності належить їм та ОСОБА_3., яка доводиться ОСОБА_1. дружиною, а ОСОБА_2. матір'ю, а тому, за таких обставин, після смерті ОСОБА_3 спадщина відкрилась на 1/3 частину АДРЕСА_1, яку вони відповідно до закону успадковують в рівних частках, оскільки, є спадкоємцями за законом першої черги і вважаються такими, що прийняли спадщину, хоча їм держнотконторою було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, тому змушені звернутись до суду із даним позовом.
Позивачі ОСОБА_1 і ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав викладених в позовній заяві, просять задовольнити позов.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, однак, до суду надійшла заява відповідача про розгляд справи у відсутності представника виконавчого комітету Ковельської міської ради, проти задоволення позову не заперечують.
Суд, заслухавши пояснення позивачів, вивчивши матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, підтверджується наявними у справі доказами і не заперечується сторонами, що АДРЕСА_1 належить на праві приватної спільної часткової власності позивачам і ОСОБА_3., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Факт смерті ОСОБА_3 стверджується свідоцтвом про смерть, виданим ІНФОРМАЦІЯ_1 відділом РАЦС по м. Ковелю.
Відповідно до вимог ст. 372 ЦК України, у разі поділу майна, яке є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.
Таким чином, кожен із співвласників АДРЕСА_1 є власником 1/3 частини даної квартири.
Як вбачається з свідоцтва про одруження НОМЕР_1 від 25.10.1964 року і свідоцтва про народження НОМЕР_2 від 15.02.2006 року, ОСОБА_1 є чоловіком померлої ОСОБА_3, а ОСОБА_2 -дочкою.
Відповідно до вимог ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Відповідно до вимог ст. 1226 ЦК України частка у праві спільної сумісної власності успадковується на загальних підставах.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкодавець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину.
Згідно ст. 1261 ЦК України в першу чергу право на успадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя який його пережив, та батьки.
Таким чином проаналізувавши зібрані по справі докази в їх сукупності, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку, що за кожним з позивачів слід визнати право власності на 1/3 частини АДРЕСА_1, в рівних частках, в порядку успадкування, після смерті ОСОБА_3, і з урахуванням належних їм часток у квартирі, визнати кожного власником 1/2 частини АДРЕСА_1, оскільки відповідач проти заявленого позову не заперечують, позивачі є спадкоємцями за законом першої черги і вважаються такими, що прийняли спадщину, інших спадкоємців не існує.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України та ст. ст. 372, 392, 1223, 1226 ЦК України, суд ,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 і ОСОБА_2, в рівних частках, право власності на 1/3 (одну третю ) частину АДРЕСА_1, в порядку успадкування, після смерті ОСОБА_3.
З урахуванням належної йому частини, ОСОБА_1 визнати власником Уг ( однієї другої) частини АДРЕСА_1.
З урахуванням належної їй частини, ОСОБА_2 визнати власником Уг (однієї другої) частини АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд Волинської області в наступному порядку:
· заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення;
· апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.