Судове рішення #1704409
Справа№2-1010/07

Справа№2-1010/07

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

17 липня 2007 року                                                      Ковельський міськрайонний суд

Волинської області в складі: головуючого - судді Наваляного А.Д.

з участю секретаря Федорук Г.Б.

позивача -ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ковель цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,  ОСОБА_3 про визнання осіб такими,  що втратили право користування житловим приміщенням,  -

 

встановив:

 

ОСОБА_1  звернулась в суд з позовною заявою до ОСОБА_2.,  ОСОБА_3 про втрату права на користування житловим приміщенням - в будинку АДРЕСА_1.

В обгрунтування заявлених вимог позивач вказує,  що згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом вона є власником житлового будинку АДРЕСА_2. В даному будинку зареєстровані також відповідачі по справі,  хоча з 1997 року там не проживають. ОСОБА_2. проживає в с. Воля Ковельська,  Ковельського району а ОСОБА_3 проживає в м. Ковель. Оскільки на протязі майже десяти років відповідачі не проживають у спірному житлі,  особистих речей в будинку не зберігають,  оплату за користування житловим приміщенням не здійснюють,  будь-якої заінтересованості у даному житлі не проявляють,  а тому прохає визнати відповідачів такими,  що втратили право на користування житловим приміщенням - будинком АДРЕСА_2,  одночасно прохає суд віднести судові витрати по справі за її рахунок.

В судовому засіданні позивач позов підтримала повністю,  з підстав,  викладених у заяві,  прохає його задовольнити.

Відповідачі у судовий розгляд не з'явились,  про причини неявки суд не повідомили,  хоч завчасно і належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи,  про що свідчать повідомлення про вручення судових повісток.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи,  що відповідає положенням  ст. 224 ЦПК України.

Суд,  заслухавши пояснення позивача,  покази свідків,  вивчивши та дослідивши матеріали цивільної справи,  приходить до висновку,  що позов підставний та підлягає до задоволення.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

З копії витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 30.03.2007 року,  виданого КП "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" слідує,  що ОСОБА_1 на праві приватної власності,  на підставі свідоцтва про право на спадщину,  виданого 15.02.2007 року Ковельською державною нотаріальною конторою належить житловий будинокАДРЕСА_2.

З довідок,  виданих Скулинською сільською радою від 08.05.2007 року за № 354 та за № 355  вбачається,   що ОСОБА_3,   1981  року народження та ОСОБА_2.,   1964 року

 

народження зареєстровані в будинку АДРЕСА_2,  однак фактично там не проживають.

Так свідки ОСОБА_4. та ОСОБА_5 в судовому засіданні показали,  що ОСОБА_2. та ОСОБА_3 лише зареєстровані в будинку позивачки,  однак там не проживають майже десять років.

Відповідно до ч. 2  ст.  107 ЖК України у разі вибуття наймача та членів його сім"ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім"я,  то договір найму жилого приміщення не розривається,  а член сім"ї,  який вибув,  втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.

Таким чином,  проаналізувавши зібрані докази по справі судом встановлено,  що будинок АДРЕСА_2 на праві приватної власності належить позивачу по справі. Крім того,  в даному житлі зареєстровані також відповідачі ОСОБА_2. та ОСОБА_3,  які на протязі майже десяти років не проживають у вказаному будинку,  вибули на постійне проживання до іншого населеного пункту,  будь-якої заінтересованості в даному житлі не проявляють.

За таких обставин,  відповідно до ч. 2  ст.  107 ЖК України,  ОСОБА_2. та ОСОБА_3 слід визнати такими,  що втратили право на житло - в будинку АДРЕСА_2

Судові витрати по справі залишити за позивачем - за її клопотанням.

На підставі викладеного та керуючись  ст.   ст. 15,  30,  62,  75,  203,  212-215, 224-226 ЦПК України,   ст.  107 ЖК України,  -

 

 ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити повністю.

Визнати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими,  що втратили право на житло в будинку АДРЕСА_2.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд в наступному порядку: заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення; апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження,  або в порядку,  передбаченому ч.4  ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом,  що його ухвалив,  за письмовою заявою відповідача,  поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація