Справа №2-652 2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2007 року Березівський районний суд Одеської області
у складі головуючого судці - Кононенко Н.А.
при секретарі - Музиці О.Ф. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Березівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно
ВСТАНОВИВ:
Посилаючись на те, що він фактично прийняв спадщину після смерті своєї дружини ОСОБА_4., так як вступив у володіння та управління спадковим майном, позивач звернувся з цим позовом.
Відповідачі позов визнали.
Заслухавши пояснення відповідачів, вивчивши матеріали справи, суд вважає позов обгрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4 (а.с. 7) -дружина позивача. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається із 1/3 частини житлової квартири, розташованої по АДРЕСА_1 (а.с. 11-14), вартістю 6028 грн. (а.с. 15), яка перебуває у спільній частковій власності.
Відповідно до ч.1 ст. 529 ЦК України в редакції 1963 року спадкоємцями першої черги за законом після смерті ОСОБА_4. є позивач ОСОБА_1 - чоловік померлої (а.с. 8), відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - діти померлої (а.с-5, 6). Інших спадкоємців після її смерті не лишилося.
Відповідно до ст. 549 ЦК України в редакції 1963 року визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Після смерті дружини позивач протягом шести місяців з часу відкриття спадщини вступив в управління та володіння спадковим майном, так як він проживав разом з померлою до дня її смерті, що підтверджується довідкою Благодатнівської сільської ради (а.с. 10), поховав дружину, розпорядився її особистими речами, на зберіганні у нього знаходяться усі документи на ім"я померлої, надав квартиру у тимчасове користування своїм знайомим, комунальні платежі сплачуються своєчасно, квартира знаходиться у належному стані.
Відповідно до ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення. Від встановлення факту прийняття спадщини залежить виникнення у спадкоємця права власності на спадкове майно, а встановити його в іншому порядку не можливо.
Отже, позивача слід визнати таким, що своєчасно прийняв спадщину після смерті дружини.
Відповідачі спадщину після смерті своєї матері не прийняли, звертатися із зустрічним позовом наміру не мають, на спадкове майно не претендують, від спадщини відмовилися на користь позивача, що підтверджується їхніми заявами (а.с. 17, 18).
Таким чином, відповідно до ст. 548 ЦК України в редакції 1963 року слід визнати за позивачем право власності на спадкове майно, яке залишилося після смерті дружини з часу відкриття спадщини. Оскільки позивачу на праві приватної власності належить також 1/3 частина жилого приміщення, то за ним слід визнати право власності на 2/3 частини квартири.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 256 ЦПК України, ст. ст 529, 548, 549 ЦК України в редакції 1963 року, п. 4, 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 2/3 частини квартири АДРЕСА_1, 1/3 частина якої належала ОСОБА_4, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1, а 1/3 частина - ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області через Берегівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги протягом 20 днів з моменту подачі заяви про апеляційне оскарження з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ: Н.А.КОНОНЕНКО