Справа №2о-93/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2007року м. Макіївка
Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого - судді Супрун М. Ю.,
народних засідателів: Гудко Н.Г., Філюк Т.А.
при секретарі Губар О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, заінтересована особа: Органу опіки та піклування Макіївської міської ради про визнання безвісно відсутнім ОСОБА_3,
ВСТАНОВИВ:
У квітня 2007 року до Гірницького районного суду м. Макіївки надійшла заява ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, заінтересована особа: Органу опіки та піклування Макіївської міської ради про визнання безвісно відсутнім ОСОБА_3.
У судовому засіданні заявниця вимоги заяви підтримала та суду пояснила, що вона перебувала з ОСОБА_3 в зареєстрованому шлюбі, який був розірваний 27.08.1997 року, про що Відділом реєстрації актів цивільного стану Гірницького району м. Макіївки видано свідоцтво про розірвання шлюбу. Від сумісного життя в шлюбі в них з ОСОБА_3 народилась дочка ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. Всією сім'єю вони мешкали за адресою:АДРЕСА_1, де орендували житло. Останній раз вона бачила свого колишнього чоловіка в квітні 1998 року, при цьому своєї нової адреси він не назвав. З вказаного часу місцезнаходження ОСОБА_3 їй невідомо, тому просила визнати останнього безвісно відсутнім, оскільки вона бажає оформити соціальну допомогу на дочку.
Представник заінтересованої особи, Органу опіки та піклування Макіївської міської ради, у судове засідання не з'явився згідно листа, який надійшов до адреси суду просив розглянути справу у його відсутність, проти задоволення вимог заяви не заперечував.
Суд, заслухавши пояснення заявниці, свідків, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ст. 43 ЦК України, фізична особа може бути судом визнана безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.
Факт відсутності відомостей про місце перебування ОСОБА_3 Н.В. підтверджується довідкою адресно-довідкового бюро м. Макіївки від 27.03.2007 року, згідно якої він не значиться зареєстрованим у м. Макіївці. ( а. с. 4). З довідки Гірницького РВ ММУ УМВС України в Донецькій області від 21.05.2007 року, вбачається, що ОСОБА_3 в розшуку на значиться ( а. с 27).
Свідок ОСОБА_4, суду пояснила, що знає заявницю зі шкільного віку. Колишнього чоловіка ОСОБА_5- ОСОБА_3, останній раз бачила у 1998 році, у наступний час їй не відомо його місцезнаходження.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_6, дав суду аналогічні пояснення.
Відповідно до ч. 2 ст. 43 ЦК України у разі неможливості встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи, початком її безвісної відсутності,
2
вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити такий місяць - перше січня наступного року.
Оскільки матеріали справи свідчать про те, що останні відомості про ОСОБА_3 були отримані у квітні 1998 року, то початком його безвісної відсутності слід вважати перше травня 1998 року.
Задоволення заяви ОСОБА_5 має для неповнолітньої ОСОБА_2 значення, тобто для призначення соціальних виплат на її утримання.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка, вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_3 безвісно відсутнім.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 248, 249 ЦПК України, ст. 43 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, заінтересована особа: Органу опіки та піклування Макіївської міської ради про визнання безвісно відсутнім ОСОБА_3 - задовольнити.
Визнати безвісно відсутнім ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженця м. Макіївки Донецької області.
Початком безвісної відсутності ОСОБА_3 вважати 01 травня 1998 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.