Справа № 2 - а - 135/2007 р,
ПОСТАНОВА
МЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2007 року Таращанський районний суд Київської області
в складі:
головуючого: Бабоїд О.М. при секретарі: Лоли Т.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Таращанської РДА про стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 надав до суду адміністративний позов до Управління соціального захисту населення Таращанської РДА про стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення, мотивуючи тим, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії. Посилаючись на те, що діючим законодавством учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії передбачено виплату щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат, яку виплачують органи соціального захисту населення, розмір якої визначається на момент виплати, та зазначаючи, що органи соціального захисту населення відмовили йому у виплаті допомоги в належному розмірі за 2004 - 2005 роки, просив суд стягнути з відповідача недоотримані суми одноразової грошової допомоги за вказаний період.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав і просить суд стягнути на його користь недоплачені кошти на оздоровлення за 2004 - 2005 роки в розмірі 2718, 30 гривень, взявши до розрахунку мінімшіьну заробітну плату на момент виплати, тобто 237 грн та 332 грн. Просить звільнити його від сплати судового збору, як учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав в повному обсязі, обґрунтовуючи тим, що відповідно до п.3 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 20.09.2005 року №936, виплата компенсацій та допомоги проводиться з дня подання громадянами заяви. З огляду на те, що позивач перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Таращанської РДА для отримання компенсаційних виплат та допомоги, як особа, що потерпіла від наслідків аварії на ЧАЕС, лише з 2006 року, він не має права на стягнення допомоги на оздоровлення за 2004-2005 роки, тому в задоволенні позову йому слід відмовити.
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії, що підтверджено копією посвідчення.
Згідно з ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", передбачено виплату одноразової щорічної допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії в розмірі п'ять мінімальних заробітних плат. При цьому, розмір заробітної плати визначається на момент виплати. Виплату грошової допомоги проводять органи соціального забезпечення громадян за місцем їх проживання.
Згідно довідки № 1381 від 15.05.2007 року, виданої управлінням праці та соціального захисту населення Таращанської райдержадміністрації, відповідач виплатив позивачу щорічну допомогу на оздоровлення: 30.11.2006 року за 2006 рік в розмірі 100 грн; в 2004 - 2005 роках позивач не стояв на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Таращанської РДА, тому щорічна допомога на оздоровлення за цей період відповідачем йому не виплачувалась.
03.04.2007 року позивач звернувся до відповідача з заявою, в якій просив провести донарахування та виплату недоотриманих ним сум одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2004 - 2005 роки, проте відповідач своїм листом від 10.04.2007 року відмовив йому в задоволенні його вимоги.
Позивач підтримав позовні вимоги і просить суд стягнути з відповідача на його користь недоплачені кошти на оздоровлення за 2004 - 2005 роки в розмірі 2718, 30 грн, взявши до розрахунку мінімальну заробітну плату, яка була встановлена на момент виплати щорічної допомоги на оздоровлення в 2004 та 2005 роках, тобто 237 грн та 332 грн.
Відповідно до п.3 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 20.09.2005 року №936, виплата компенсацій та допомоги проводиться з дня подання громадянами заяви.
Оскільки позивач перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Таращанської РДА для отримання компенсаційних виплат та допомоги, як особа, що потерпіла від наслідків аварії на ЧАЕС, з 2006 року, а з заявою про донарахування та виплату недоотриманих ним коштів за 2004 - 2005 роки звернувся лише 03.04.2007 року, відмову відповідача від задоволення вимог позивача суд визнає правомірною.
Враховуючи дані обставини суд вважає, що позов не підлягає задоволенню в повному обсязі.
Позивач підлягає звільненню від сплати судового збору як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії.
Відповідач судових витрат не поніс.
Указані обставини встановлено з пояснень сторін, матеріалів справи, досліджених в судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 6, 9, 17, 89, 99, 100, 158-163, 185, 186 КАС України, ст. ст. 48, 62, 71 Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 83 Закону України „Про Державний бюджет України на 2005р.'*, п.3 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 20.09.2005 року №936, суд-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Таращанської районної державної адміністрації Київської області про стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.