Судове рішення #17028307

                                                                                                                 Справа  2-а-2208/11 .

     

  У Х В А Л А

08.08.2011

    Суддя Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Лиходєдов А.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Тернівському районі м. Кривого Рогу про визнання дій протиправними та  зобов’язання вчинити певні дії,-          

                                                        В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 звернулася до суду зі вказаним позовом, в якому просить за період з 01.08.2010 р. до 01.08.2011 р. 1) визнати дії відповідача щодо перерахунку та виплати підвищення пенсії, як дитині війни протиправними згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.; 2) зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії, згідно зі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру 30 % мінімальної пенсії за віком та здійснювати належні виплати довічно.  

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Тобто законодавством, встановленими строками, обмежується звернення до суду за захистом своїх прав, свобод чи інтересів.  Це насамперед обумовлено специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлено досягненням юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними.

Оскільки позивач звернулася до суду лише 01.08.2011 року, то позовні вимоги про перерахунок пенсії, що є щомісячним платежем за періоди до 01.02.2011 року заявлені з пропуском шестимісячного строку звернення до суду, так як отримуючи пенсійні платежі щомісячно вона мала можливість контролювати їх розмір та відповідність законодавству, що не позбавляло позивача можливості звернутися до суду в визначені законом строки з відповідним позовом до відповідача, якщо позивач вважала, що діями чи бездіяльністю відповідача порушуються її права та законні інтереси, але до цього часу своїм правом не скористалася.

Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
    Заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду позивач не надала, хоча в позові зазначила, що просить суд застосувати річний строк звернення до суду.

Але Закони України «Про державний бюджет України …»відповідно на 2009, 2010 р. р., рішення Конституційного Суду України від  09.07.2007 р., на які посилається позивач, були офіційно оприлюднені шляхом опублікування в офіційних виданнях України, тобто були та є загальнодоступними.

Тому суд не знаходить підстав для поновлення пропущеного строку звернення до суду.

Таким чином, необхідно позовну заяву в частині вимог за період з 01.08.2010 р. до 01.02.2011 р. про: 1) визнання дій відповідача щодо перерахунку та виплати підвищення пенсії, як дитині війни протиправними згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.; 2) зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії, згідно зі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру 30 % мінімальної пенсії за віком,  залишити без розгляду.

Позовна заява в частині вимог за період з 01.02.2011 р. р. про: 1) визнання дій відповідача щодо перерахунку та виплати підвищення пенсії, як дитині війни протиправними згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком; 2) зобов’язання відповідача здійснити перерахунок підвищення до пенсії, згідно зі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру 30 % мінімальної пенсії за віком та здійснювати належні виплати довічно, відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, та є такою, за якою відкривається скорочене провадження в адміністративній справі відповідно до ст. 183-2 КАСУ.

Керуючись ст. ст. 99,100,107,183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

     

                                                           У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Тернівському районі м. Кривого Рогу в частині вимог за період з 01.08.2010 р. до 01.02.2011 р. про: 1) визнання дій відповідача щодо перерахунку та виплати підвищення пенсії, як дитині війни протиправними згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.; 2) зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії, згідно зі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру 30 % мінімальної пенсії за віком,  залишити без розгляду.

Відкрити скорочене провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Тернівському районі м. Кривого Рогу в частині позовних вимог за період з 01.02.2011 р. р. про: 1) визнання дій відповідача щодо перерахунку та виплати підвищення пенсії, як дитині війни протиправними згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком; 2) зобов’язання відповідача здійснити перерахунок підвищення до пенсії, згідно зі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру 30 % мінімальної пенсії за віком та здійснювати належні виплати довічно.

 Копію ухвали разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надіслати відповідачу.

Відповідно до ч. 3 ст. 183-2 КАС України роз’яснити відповідачу про його право у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали та копій документів подати письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову безпосередньо до канцелярії суду.

Справу розглядати в порядку скороченого провадження, одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Справу розглянути не пізніше наступного дня з дня надходження до суду заяви відповідача про визнання позову або не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого ч. 3 ст. 183-2 КАС України, якщо до суду не було подано заперечення відповідача або не пізніше п’яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.

Ухвала, в частині залишення позовних вимог без розгляду, може бути оскаржена позивачем до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу, шляхом подання апеляційної скарги в 5-ти денний строк з дня отримання копії ухвали.

                                                                                Суддя:







  • Номер:
  • Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2208/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Лиходєдов А.В.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.02.2011
  • Дата етапу: 09.03.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація