Судове рішення #1701172
Справа № 22ц- 717 Головуючий у І інстанції Дубас Т

Справа № 22ц- 717                             Головуючий у І інстанції Дубас Т.В.

Категорія                                               Доповідач у ІІ інстанції Касьяненко Л.І.

 

 

 

                                            У Х В А Л А

 

                              І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

 

19 лютого 2008 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:

 

Головуючого: Антоненко В.І.

Суддів: Касьяненко Л.І., Поліщука М.А.

При секретарі: Кобець І.С.

 

Розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві матеріали цивільної справи  за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Києво-Святошинського райсуду від  15.10.2007 року  у справі за позовом  ОСОБА_2  до  ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, 3-я особа: відділ реєстрації та  громадянства Києво-Святошинського  міськрайвідділу  внутрішніх справ  про визнання такими що втратили  право користування жилим приміщенням  та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-я особа:  орган опіки та піклування  про усунення перешкод в користуванні  жилим приміщенням та вселення,-

 

                                         Встановила:

 

     У лютому  2007 року  позивач звернувся в суд  з  вказаним позовом  до відповідача  посилаючись на те, що  йому на підставі договору дарування  від 10.11.2003 року  належить  ½ частина будинку  АДРЕСА_1, інша половина  будинку  на підставі  свідоцтва  про прийняття  спадщини  за заповітом  від 30.10.2006 року. В цій половині  будинку був прописаний  його брат - відповідач по справі, а з 2001 року  прописані і його неповнолітні діти. З 2004 року  відповідачі  не проживають у спірному будинку, а  проживають у будинку АДРЕСА_2 , який придбали у цьому ж населеному пункті.

 Тому просив визнати їх такими, що втратили  право  користування в належному йому будинку.

 

     Відповідач  звернувся в суд із зустрічним позовом  про усунення  перешкод  в користуванні жилим приміщенням, посилався на те, що  за життя матері  він із сім”єю  проживав  у належній  матері половині будинку. Після смерті матері , а саме  на початку 2007 року позивач за основним позовом  став чинити перешкоди  у користуванні будинком , змінив замки на вхідних дверях, вселив у кімнату, яку він займав  із сім”єю  квартирантів, всі  їх  речі залишилися в  будинку.

   Тому просив усунути перешкоди  у користуванні раніше  займаними   приміщеннями у будинку та вселити  його сім”ю у спірний будинок.

 

     Рішенням Києво- Святошинського райсуду від 15.10.2007 року позов ОСОБА_2 задоволено, в зустрічному позові ОСОБА_1 відмовлено.

 

     В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким задовольнити його зустрічний позов, а у позові ОСОБА_2 відмовити, посилаючись на порушення судом норм матеріального права.

 

   Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

 

   Відповідно  до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу  і залишає  рішення  без змін, якщо визнає, що суд І інстанції  ухвалив  рішення з додержанням  норм матеріального і процесуального права.

Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе  рішення суду з одних лише формальних підстав.

 

      Задовольняючи позов ОСОБА_2 та відмовляючи  в зустрічному позові ОСОБА_1 , суд встановив і обгрунтовано виходив з того, що останній вибув на постійне місце  проживання в АДРЕСА_2 де з 2004 року проживає зі своєю сім”єю.

 

     Висновок суду про відсутність правових підстав для задоволення вимог, заявлених ОСОБА_1 ґрунтується на матеріалах справи та законі.

 

     Колегія суддів  вважає, що  суд І інстанції  повно і всебічно  дослідив  і оцінив  обставини  по справі, надані сторонами  докази, правильно  визначив  юридичну природу  спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

 

   Доводи  апеляційної скарги  не дають підстав  для висновку про неправильне  застосування судом І інстанції норм матеріального  чи процесуального права, які призвели чи могли  призвести  до неправильного вирішення справи, тому апеляційну скаргу слід відхилити.

 

       Керуючись ст.ст. 307,308, 315 ЦПК України, колегія суддів,-

 

 

                                                        Ухвалила :

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1  відхилити, рішення Києво-Святошинського райсуду від  15.10.2007 року    залишити без змін.

 

      Ухвала може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з моменту її проголошення.

 

Головуючий:

Судді:

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація