РІШЕННЯ
Іменем України
справа №2-193/07р.
с. м. т.Шевченкове 21 травня 2007 року
Шевченківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Стригуненко В.М. , при секретарі Гутарєвій B.C., за участю:
позивача: ОСОБА_1 , віповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у см. т.Шевченкове цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач 20.04.2007 року звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу. В обґрунтування своїх позовних вимог вказує, що 09.11.2002 року він зареєстрував шлюб з відповідачкою у Сподобівській сільській раді Шевченківського району Харківської області за актовим записом № 03.
Позивач прохає розірвати шлюб, вказуючи, що життя з відповідачкою не склалося через відсутність взаємопорозуміння та поваги один до одного, шлюбні відносини фактично припинені, шлюб існує лише формально, протягом останніх трьох років спільно не проживають. Майновий спір відсутній, питання щодо вибору місця проживання неповнолітньої дитини відсутнє.
Відповідачка позов визнала та не заперечувала проти його задоволення.
Суд, вислухавши позицію позивача, відповідачки, дослідивши матеріали справи, оцінивши їх у сукупності, визнає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
09.11.2002 року сторони зареєстрували шлюб у Сподобівській сільській раді Шевченківського району Харківської області за актовим записом № 03. Від спільного шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 3-4).
Шлюб існує формально, сторони фактично припинили шлюбно-сімейні відносини внаслідок відсутності взаємопорозуміння і поваги один до одного, проживають окремо, спільне господарство не ведуть, спільного бюджету не мають. У зв'язку з наведеним суд визнає, що позовна заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі позивача, а також те, що після розірвання шлюбу не будуть порушені особисті та майнові права сторін та дитини. Суд приходить до твердого висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їхнім інтересам.
Згідно ст. 51 Конституції України, ст. 24 СК України шлюб грунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування до вступу в шлюб не допускається.
Суд, зі згоди позивача витрати, пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу, покладає на нього.
На підставі викладеного, керуючись ст. 51 Конституції України, ст. ст. 24, 110, 112 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 88, 208-233 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3зареєстрований 09.11.2002 року Сподобівською сільською радою Шевченківського району Харківської області, актовий запис № 03.
3. При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГС стягнути з ОСОБА_117 гривень держмита на користь держави.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Хаорківської області, через Шевченківський районний суд Харківської області, шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в прядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.