Справа № 2-1088/2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 липня 2007 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі: головуючого - судді - Панікар Р.Ф., при секретарі - Яценко А.О., розглянувши у відкритому судовому засідання в м. Лозова, Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду 4 травня 2007 року з вищевказаним позовом, посилаючись на те, що позивачка ОСОБА_1 перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 1980 року по 1998 рік. На підставі рішення Лозівського міськвиконкому № 329 від 6 червня 1980 року отримали ордер на жиле приміщення № 003255 на двокімнатну ізольовану квартиру , загальною площею 27, 6 кв. м. , за адресою : Харківська область, м. Лозова, провулок Жовтневий буд. 1 кв. 67, з правом проживання їх сім'ї в складі : ОСОБА_3, ОСОБА_1, та син позивачки ОСОБА_4, який помер в 1998 році, в 1981 році у них народилася донька ОСОБА_2, яка також зареєстрована в зазначеній квартирі, ця квартира до теперішнього часу не приватизована та знаходиться в державній власності. В даний час в квартирі зареєстровані : ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, але з травня 2005 року відповідач ОСОБА_3 не проживає в зазначеній квартирі, обов'язків по сплаті за комунальні послуги не виконує, в добровільному порядку знятися з реєстрації в даній квартирі не бажає. Відповідач добровільно покинув квартиру, в даний час має постійне місце проживання в АДРЕСА_1. ОСОБА_3 не проживає в спірній квартирі, квартиру не утримує, за комунальні послуги не платить. Житлове приміщення відповідач залишив з власної волі, має постійне місце проживання, квартиру за адресою : АДРЕСА_1, яка належить йому на праві приватної власності, забрав з собою всі свої особисті речі, тому позивачі просили визнання ОСОБА_3 таким, що втратив право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_2.
Позивачка в судовому засіданні підтримала свої вимоги по мотивам, викладеним в позовній заяві.
Позивачка ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, але надала суду письмову заяву , в якій просила розгляд справи вести у її відсутність, наполягала на задоволенні позовних вимог.
Відповідач ОСОБА_3 в судовому засідання позовні вимоги не визнав та заперечував проти задоволення позову і пояснив, що він з позивачкою ОСОБА_5, перебував в зареєстрованому шлюбі з 1980 року по 1998 рік. В 1980 році він отримав квартиру на склад сім'ї. Сім'я розпалася , тому в 1998 році шлюб з позивачкою було розірвано. Згідно домовленості з ОСОБА_1 відповідач оплачував комунальні платежі до грудня 2005 року, що підтвердив надавши в судове засідання для огляду книжки про сплату за комунальні послуги. Відповідач неодноразово звертався до позивачки з проханням
2
приватизувати квартиру, але вона з різних причин уникала проведення приватизації квартири. В 2005 році у зв'язку з виниклими неприязними відносинами з позивачкою ОСОБА_1 він був вимушений придбати однокімнатну квартиру за адресою : АДРЕСА_1, яка була з боргами за комунальні послуги і до теперішнього часу сплачує утворену заборгованість. Квартиру за адресою : АДРЕСА_2, він покинув добровільно , забрав свої особисті речі, а меблі залишив в користуванні своєї доньки ОСОБА_2 Відповідач хоча і має ключі від зазначеної квартири, але ніколи там не з'являється, уникаючи конфліктів зі своєї колишньою дружиною.
Представник третьої особи КП "Комжитло" в судове засідання не з'явився, але надав суду письмову заяву , в якій просив розгляд справи вести в його відсутність, вирішення питання щодо задоволення позову залишив на розсуд суду.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивачки, відповідача, представника третьої особи, свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи зі слідуючого :
ОСОБА_8 перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3 з 1980 року по 1998 рік, що підтверджується копією свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с. 9). Від даного шлюбу вони мають доньку - ОСОБА_2 1981 року народження.
На підставі рішення Лозівського міськвиконкому № 329 від 6 червня 1980 року отримали ордер на жиле приміщення № 003255 на двокімнатну ізольовану квартиру , загальною площею 27, 6 кв. м. , за адресою : АДРЕСА_2, квартира до теперішнього часу не приватизована та знаходиться в державній власності, що підтверджується копією зазначеного ордеру ( а.с. 10), з правом проживання їх сім'ї в складі: ОСОБА_3, ОСОБА_1, та син позивачки ОСОБА_4, який помер в 1998 році, в 1981 році у них народилася донька ОСОБА_2, яка також зареєстрована в зазначеній квартирі, ця квартира до теперішнього часу не приватизована та знаходиться в державній власності. В даний час в квартирі зареєстровані : ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, що підтверджується копією особового рахунку.
З травня 2005 року ОСОБА_3 не проживає в зазначеній квартирі, обов'язків по сплаті за комунальні послуги не виконує, в добровільному порядку знятися з реєстрації в даній квартирі не бажає. ОСОБА_3 добровільно покинув квартиру, в даний час має постійне місце проживання в АДРЕСА_1, дана квартира належить йому на праві приватної власності, на підставі договору купівлі - продажу, що підтверджується довідкою № 28 від 25 квітня 2007 року, яка видана Лозівським міжрайонним БТІ ( а.с. 22). ОСОБА_3 квартиру не утримує, за комунальні послуги не платить. Дане житлове приміщення залишив з власної волі, забрав з собою всі свої особисті речі, про що свідчать акти від 20 листопада 2006 року, 5 лютого та 12 квітня 2007 року, які були складені представниками КП " Комжитло" (а.с. 16-18).
Зазначені обставини підтверджені свідками ОСОБА_6, ОСОБА_7 , допитаними за клопотанням позивачки, які показали, що колишній чоловік позивачки ОСОБА_3 не проживає у вказаній квартирі з 2005 року , він залишив квартиру, і в даний час проживає за іншою адресою.
Згідно зі ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ним зберігається жиле приміщення протягом шести місяців, якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк може бути продовжено.
Оскільки з матеріалів справи вбачається, що відповідач відсутній у вказаній квартирі понад шість місяців без поважних причин, має постійне місце проживання, немає підстав для збереження за ОСОБА_3 права на житлове приміщення в квартирі №
з
АДРЕСА_2, тому суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст..10, 11, 209, 212, 213-215, 224-226 ЦПК України, ст. 71, 72 ЖК України , -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням -задовольнити.
Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі № АДРЕСА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею копії до апеляційної інстанції або в порядку передбаченому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: Р.Ф.Панікар