Справа № 1-45\2007 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2007 р. Таращанський районний суд Київської області в
складі:
Головуючого: Бабоїд О.М.
з участю прокурора: Мрука СП.
захисника: ОСОБА_2
представника: ОСОБА_3
при секретарі: Овчаренко Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с Лісовичі Таращанського району Київської області, українця, громадянина України, неодруженого, з базовою вищою освітою, не працюючого, в/з, позапартійного, не маючого державних нагород, мешканця АДРЕСА_1, не судимого
у вчиненні злочину , передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1обвинувачується в тому, що 22.03.2007 року о 10 год 30 хв, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, він зайшов в приміщення гуртожитку №1 Таращанського агротехнічного коледжу імені Героя Радянського Союзу О.О. Шевченка, де на своєму робочому місці перебувала вахтер ОСОБА_4, та нічого не сказавши, пішов до житлових кімнат. ОСОБА_4., вставши з-за столу, пішла за ОСОБА_1 і наздогнавши його, запитала куди він йде, але ОСОБА_1, нічого не сказавши, пішов далі та, підійшовши до кімнати № 109, став писати якусь записку. ОСОБА_4. сказала ОСОБА_1., щоб він вийшов з гуртожитку і там написав записку, але ОСОБА_1 відмовився вийти з гуртожитку та почав висловлюватися нецензурною лайкою на її адресу. ОСОБА_4. сказала ОСОБА_1., що якщо він не припинить свої хуліганські дії, вона викличе працівників міліції і у відповідь їй ОСОБА_1 сказав, що він сам являється працівником міліції, після чого ОСОБА_4. попросила його показати посвідчення. Відмовившись це зробити, ОСОБА_1 знову почав ображати нецензурною лайкою ОСОБА_4 та після того, як вона зробила йому зауваження, ОСОБА_1 використовуючи незначний привід - зауваження вахтера ОСОБА_4, знаходячись в громадському місці, незважаючи на присутність сторонніх осіб, мешканців та працівників гуртожитку, грубо порушуючи громадський порядок, з хуліганських мотивів, виражаючи явну неповагу до суспільства, підійшов до ОСОБА_4 та з особливою зухвалістю наніс їй удар кулаком руки в обличчя. ОСОБА_4., намагаючись уникнути подальшого нанесення їй тілесних ушкоджень, відштовхнула від себе ОСОБА_1., після чого, він знову, продовжуючи свої хуліганські дії, незважаючи на присутніх сторонніх громадян, діючи з особливою валісію. ще один раз вдарив кулаком руки в обличчя ОСОБА_4 Намагаючись захиститися. ОСОБА_4. взяла швабру та вдарила нею ОСОБА_1., від чого швабра переломилася. Потім ОСОБА_1 пішов до виходу з гуртожитку та, коли ОСОБА_4. намагалася викликати працівників міліції, він, продовжуючи свої хуліганські дії, знаходячись в громадському місці, незважаючи на присутність сторонніх осіб, грубо порушуючи громадський
порядок, з хуліганських мотивів, виражаючи явну неповагу до суспільства, підійшов до ОСОБА_4 та наніс їй удар ногою в живіт, після чого вийшов з гуртожитку та пішов до себе додому.
Внаслідок нанесених ударів ОСОБА_4. отримала тілесні ушкодження, а саме: крововилив на повіках лівого ока, забій нижньої губи, струс головного мозку, які згідно висновку експерта № 90 Д від 26.06.2007 року, відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень, які потягли за собою короткочасний розлад здоров'я більше 6 днів.
Таким чином, підсудний вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 296 КК України, а саме хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю.
Підсудний ОСОБА_1свою вину у вчиненні злочину визнав повністю, розкаюється і просить звільнити його від кримінальної відповідальності, застосувавши до нього Закон України «Про амністію» від 19.04.2007 року, та закрити провадження в справі, оскільки за вчинений ним злочин, передбачено покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше п'яти років та він являється потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Заслухавши клопотання підсудного, думку прокурора, захисника, які підтримали дане клопотання, потерпілої, яка заперечує проти його задоволення, враховуючи те, що ОСОБА_1 визнав вину, розкаюється, не судимий, за вчинений ним злочин, передбачено покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше п'яти років, він являється потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи та підпадає під дію Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд вважає за необхідне звільнити підсудного від кримінальної відповідальності, застосувавши до нього п. "ж", ст. 1 Закону України "Про амністію" від 19.04.2007 року, та закрити провадження в справі.
Цивільний позов підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства.
Запобіжний захід щодо підсудного не обирався.
Речових доказів по справі немає.
Керуючись п. 4 ст. 6, 248 КПК України, п.иж" ст. 1, ст. ст. 6, 8, 10, 12 Закону України «Про амністію» від 19.04.2007 року, суд
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити від кримінальної відповідальності ОСОБА_1, обвинуваченого за ч. 1 ст. 296 КК України, на підставі п. «ж» ст. 1 " Закону України "Про амністію" від 19.04.2007 року і провадження в справі закрити.
На постанову протягом 7 діб з дня її винесення сторони можуть подати апеляцію до апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області.