Справа № 1-51/2007р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2007 р. Таращанський районний суд Київської області в складі:
Головуючого: Бабоїд О.М.
за участю прокурора: Плахотника О.Г.
при секретарі: Овчаренко Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Тараща Київської області, українця, громадянина України, з базовою загальною середньою освітою, не працюючого, не одруженого, мешканця с. Кирдани Таращанського району Київської області, військовозобов'язаного, позапартійного, не маючого державних нагород, не маючого судимості у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 122 КК України
ВСТАНОВИВ:
05.02.2007 року, близько 01.00 год ОСОБА_1., перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, по місцю свого проживання в житловому будинку, розташованому в АДРЕСА_1, вчинив сварку з гр. ОСОБА_2. , який перебував в нього в гостях та ліг відпочивати. В ході сварки ОСОБА_1. умисно, з метою нанесення тілесних ушкоджень, підійшов до ОСОБА_2. та наніс йому три удари кулаком правої руки в обличчя.
Згідно висновку судово-медичної експертизи № 34/Д від 22.02.2007 року, внаслідок нанесених ударів ОСОБА_1. спричинив ОСОБА_2 тілесні ушкодження у вигляді: крововиливу в області лівої вушної раковини і скулової області зліва, перелому нижньої щелепи в проекції кута зліва, які відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, як такі, що потягли довготривалий розлад здоров'я більше 21 дня (строк зростання перелому кістки). ~
Підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю і пояснив, що 04.02.2007 року до нього додому з магнітофоном прийшов ОСОБА_2 , який перебував в стані алкогольного сп'яніння та попросив у нього перейти на проживання в його будинок. Коли ОСОБА_2 зі своєю дружиною переселились в його будинок на проживання, ОСОБА_2 приніс горілку, яку вони втрьох разом з ОСОБА_2, та своїм братом ОСОБА_3 випили. Близько 01 год 05.02.2007 року ОСОБА_2 ліг спати, але не реагуючи на неодноразові прохання своєї дружини не роздягнувся і не помив ноги. Тоді він підійшов до ОСОБА_2. , який вже лежав в ліжку, і став його піднімати та наказав, щоб той вставав і йшов мити ноги. Так як ОСОБА_2 був дуже п'яний та не хотів вставати, то вдарив його рукою в голову та обхопив його руками за тулуб і став сильно притискати. У відповідь на такі дії, він дуже образився на ОСОБА_2. і став наносити йому удари кулаком правої руки в область лівої сторони голови, нанісши близько 3-х ударів. Побачивши це, до них підбіг його брат ОСОБА_3 та розборонив, відтягнувши його від ОСОБА_2. Після того, як їх розборонили, ОСОБА_4. одягнулась та, забравши свого чоловіка, разом пішли з вказаного будинку до своєї матері.
Стверджує, що тілесні ушкодження, які тоді отримав ОСОБА_2 , були заподіяні лише ним одним, так як його брат ОСОБА_3 не наносив жодного удару ОСОБА_2. .
Крім повного визнання своєї вини підсудним, його вина доведена наступними доказами:
Показами потерпілого ОСОБА_2, який показав суду, що колишня співмешканка ОСОБА_1. - ОСОБА_5 в 2006 році продала свій будинок його тещі ОСОБА_6., яка придбала даний будинок спеціально для сім'ї ОСОБА_2. . З того часу він неодноразово звертався до ОСОБА_1., щоб той звільнив будинок, але на його прохання той не реагував. Весь цей час він з дружиною ОСОБА_4. проживав в будинку її матері ОСОБА_6. 04.02.2007 року ОСОБА_6. сказала, щоб вони переходили на проживання в будинок, який вона їм купила і тоді він пішов до ОСОБА_1. та сказав, що переходить з дружиною жити в свій будинок. Однак ОСОБА_1. сказав, що він не заперечує проти того, щоб вони також
мешкали в даному будинку, але до того часу, поки не нададуть йому документи про право власності на будинок, він також буде там жити. Він погодився на спільне проживання і, взявши свої речі, перейшов з дружиною на проживання в даний будинок. У вказаному будинку, крім ОСОБА_1., проживав і його брат ОСОБА_3 З нагоди переїзду нових співмешканців, вирішили відмітити цю подію, повечеряти. За вечерею випили втрьох 1, 5 л спиртного. Він з дружиною полягали спати. І оді ОСОБА_1. підійшов до нього та став піднімати з ліжка, щоб він вставав помити ноги. Не бажаючи вставати, він відштовхнув від себе ОСОБА_1., на що останній вдарив його кулаком в обличчя. Щоб стримати удари, він обхопив ОСОБА_1. руками і, трохи потримавши, вирішив, що той вже заспокоївся та відпустив його. Тоді ОСОБА_1. наніс йому ще близько 3-х ударів кулаком правої руки в ліву сторону обличчя. їх розборонив брат ОСОБА_1. Після цього, він з дружиною одяглись та пішли до ОСОБА_6 На другий день він відчув біль в області щелепи і звернувся в Таращанський РВ та Білоцерківську стоматологічну лікарню, де у нього було виявлено тілесні ушкодження у вигляді перелому нижньої щелепи зліва. На лікуванні в лікарні не перебував, лікувався вдома. Від цивільного позову про відшкодування моральної шкоди відмовився.
Показами свідка ОСОБА_4, яка показала суду, що 05.02.2007 року, вона з чоловіком ОСОБА_2. ночувала в будинку, розташованому вАДРЕСА_2, де на той час проживав ОСОБА_1. зі своїм братом ОСОБА_3. Коли всі лягли спати, ОСОБА_1. ввімкнув магнітофон і сказав, щоб всі вставали, так як буде дискотека. Потім ОСОБА_1. підійшов до її чоловіка та став його піднімати, на що останній відштовхнув ОСОБА_1. У відповідь, ОСОБА_1. вдарив ОСОБА_2. кулаком правої руки в обличчя. Намагаючись стримати удари, ОСОБА_2 обняв ОСОБА_1., але той продовжував наносити удари кулаком руки в обличчя ОСОБА_2. , поки їх не розборонив ОСОБА_3 Після цього вони з чоловіком зібрались та пішли ночувати до її матері.
Показами свідка ОСОБА_3, який показав суду, що 04.02.2007 року до будинку, де він проживав зі своїм братом ОСОБА_1, з дозволу останнього, перейшли проживати ОСОБА_2 з дружиною ОСОБА_4. Після цього вони втрьох, тобто він, його брат Олександр та ОСОБА_2 весь вечір вживали спиртні напої. Оскільки було дуже пізно, потерпілий з дружиною лягли спати, але підсудний підійшов до ОСОБА_2. , який вже ліг спати, та почав його будити, кажучи щоб вставав мити ноги. ОСОБА_2 не хотів вставати і вдарив рукою в обличчя ОСОБА_1.. Після цього, ОСОБА_1. наніс йому у відповідь удар кулаком в область голови зліва. ОСОБА_2 обхопив його руками. Шоб звільнитись від обіймів, ОСОБА_1. став наносити ОСОБА_2. удари кулаком руки в обличчя, наніс близько трьох ударів. Він відразу почав їх розбороняти і, коли бійка була припинена, подружжя ОСОБА_2 зібрались та пішли до будинку своєї матері.
Протоколом огляду місця події від 06.02.2007 року, з якого видно, що було оглянуто будинок вАДРЕСА_2, в якому були заподіяні тілесні ушкодження ОСОБА_2. (а.с. 7);
Висновком судово-медичної експертизи № 34/Д від 22.02.2007 року, з якого видно, що ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження у вигляді: крововиливу в області лівої вушної раковини і скуііової області зліва, перелому нижньої щелепи в проекції кута зліва, які відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, як такі, що потягли довготривалий розлад здоров'я більше 21 дня (строк зростання перелому кістки) (а.с. 22).
Дії підсудного суд кваліфікує за ч. 1 ст. 122 КК України, оскільки своїми діями він вчинив умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у ст. 121 КК України, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров'я.
При призначенні виду і міри покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
З матеріалів кримінальної справи вбачається, що підсудний ОСОБА_1. по місцю проживання характеризується негативно, схильний до вчинення злочинів, зокрема, проти здоров'я особи, що свідчить про його стійку кримінальну спрямованість, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває.
Вироком Таращанського районного суду Київської області від 08 лютого 2007 року підсудний ОСОБА_1. визнаний винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України і йому призначене покарання два роки позбавлення волі.
Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Київської області від 16 травня 2007 року вирок Таращанського районного суду Київської області від 08 лютого 2007 року щодо ОСОБА_1 змінено. Пом'якшено призначене покарання ОСОБА_1, застосовано до призначеного судом покарання ст. 75 КК України, звільнено його від призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк два роки. На підставі ст. 76 КК України на ОСОБА_1. покладено наступні обов'язки: повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання і роботи, періодично з'являтися до вказаних органів для реєстрації. З - під варти ОСОБА_1. звільнено негайно. В решті вирок залишено без змін.
Частиною 4 статті 70 КК України передбачено, що якщо після постановления вироку в справі буде встановлено, що засуджений винний ще і в іншому злочині, вчиненому ним до постановления попереднього вироку, в строк покарання, остаточно призначеного за сукупністю злочинів, зараховується покарання, відбуте повністю або частково за попереднім вироком, за правилами, передбаченими в ст. 72 КК України.
Обставинами, які обтяжують покарання підсудного, є вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.
Обставинами, які пом'якшують покарання, є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, клопотання потерпілого про призначення підсудному покарання не пов'язаного з позбавленням волі.
Враховуючи обставини справи, особу підсудного, що злочин вчинено до винесення попереднього вироку, суд вважає за необхідне застосувати до підсудного ст. ст. 75, 76 КК України.
Потерпілий відмовився від заявленого ним цивільного позову. Суд вважає можливим прийняти відмову від позову, оскільки це не порушує прав сторін і закрити провадження в цій частині.
Речові докази по справі відсутні.
Керуючись ст. ст. 323, 324, 328 КПК України, суд,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк два роки шість місяців.
У відповідності з ч. 1 ст. 70 КК України врахувати вирок Таращанського районного суду від 08.02.2007 року і остаточне покарання підсудному визначити шляхом часткового складання призначених покарань три роки позбавлення волі.
У відповідності зі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням терміном три роки.
На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 наступні обов'язки: повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання і роботи, періодично заявлятися до вказаних органів для реєстрації.
Запобіжний захід ОСОБА_1 змінити з утримання під вартою на підписку про невиїзд. Звільнити ОСОБА_1 з-під варти в шіі суду.
Прийняти відмову від позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення моральної шкоди і провадження в цій частині закрити.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Київської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення, засудженим з моменту отримання копії вироку, через Таращанський районний, суд Київської області.
Головуючий: