Справа № 2-474/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 червня 2007 року Берегівський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого: Гал Л.Л.,
при секретарі: Балог В.С.,
з участю позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2., ОСОБА_3, розглянувши на попередньому судовому засіданні у м. Берегово цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до виконкому Берегівської міської ради про визначення часток у праві спільної сумісної власності на нерухоме майно,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, ОСОБА_2. та ОСОБА_3 звернулися в Берегівський районний суд з позовом до виконкому Берегівської міськради про визначення часток у праві спільної сумісної власності на нерухоме майно зазначивши, що 15.12.1993 року їм та ОСОБА_4., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, було видане свідоцтво про право власності на квартиру №АДРЕСА_1 в м. Берегово, на праві спільної сумісної власності. Оскільки частки співвласників у свідоцтві на право спільної сумісної власності не визначені, а вони можуть бути лише рівними по ¼ частки за кожним із співвласників, тому це перешкоджає реалізації їхнього права володіння та розпорядження належними їм частками, а також робить неможливим спадкування належної померлому ОСОБА_2. частки квартири.
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2. та ОСОБА_3 на попередньому судовому засіданні від позову не відмовилися.
Позивач ОСОБА_2. суду пояснив, що ОСОБА_1 від Львівської залізниці було виділено квартиру №АДРЕСА_1 в м. Берегово. 1512.1993 року квартиру було приватизовано та встановлено право спільної сумісної власності за всіма членами сім'ї. В 2000 році один із співвласників квартири - ОСОБА_4. помер, в зв'язку з чим вони позбавлені можливості розпоряджатися квартирою. Крім того, позивач ствердив, що будинок №АДРЕСА_1 в м. Берегово був переданий Львівською залізницею на баланс Берегівської міськради.
Представник відповідача виконкому Берегівської міськради в судове засідання не з'явився, згідно поданої заяви просили суд розглянути справу без їх участі, вирішення спору залишили на розсуд суду (а.с. 13).
Заслухавши пояснення позивачів та вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного.
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло виданого 15.12.1993 року Ужгородським відділком Львівської залізниці квартира в м. Берегово поАДРЕСА_1, належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_1, ОСОБА_4. (1949 р. н.), ОСОБА_3 та ОСОБА_2. (1976 р. н.) (а.с. 6), що також підтверджено довідкою Берегівського РБТІ № 265 від 24.02.2007 року та витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно (а.с. 5, 7).
ОСОБА_4. (1949 р. н.) помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 8).
Статтею 372 ЦК України встановлено, що майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.
Враховуючи, що квартира в м. Берегово поАДРЕСА_1, належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_1, ОСОБА_4. (1949 р. н.), ОСОБА_3 та ОСОБА_2. (1976 р. н.), один із співвласників ОСОБА_4. (1949 р. н.) помер, що перешкоджає реалізації права інших співвласників володіти та розпоряджатися належними їм частками, тому суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1, ОСОБА_2. та ОСОБА_3 до виконкому Берегівської про визначення часток у праві спільної сумісної власності на нерухоме майно слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 15, 30, 62, 130, 212 ЦПК України, ст.ст. 328, 372 ЦК України,
р і ш и в:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, право спільної часткової власності на квартиру №АДРЕСА_1 в м. Берегово, по 1/4 частки кожному.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Гал Л.Л.