Справа № 2-471/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 червня 2007 року Берегівський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого: Гал Л.Л.,
при секретарі: Балог В.С.,
перекладачі: ОСОБА_1,
з участю позивачки ОСОБА_2, розглянувши на попередньому судовому засіданні у м. Берегово цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до виконкому Оросіївської сільської ради про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини та визнання права власності на нерухоме майно,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до виконкому Оросіївської сільської ради про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини та визнання права власності на нерухоме майно вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабка ОСОБА_3, яка залишила заповіт на все належне їй майно на свого сина ОСОБА_4. Оскільки її син ОСОБА_4 відмовився прийняти спадщину за заповітом, а інші діти померлої ОСОБА_5, ОСОБА_6. та ОСОБА_7. відмовилися від своєї частки у спадковому майні, тому вона є єдиним спадкоємцем за законом на будинок за адресою АДРЕСА_1, за померлою бабкою ОСОБА_3. Враховуючи, що на момент відкриття спадщини вона була малолітньою, а будинковолодіння в Берегівському РБТІ не зареєстроване, тому позивачка просила суд продовжити їй строк для прийняття спадщини за померлою бабкою ОСОБА_3 та визнати за нею право власності на житловий будинок з надвірними спорудами і будівлями розташованому за адресою АДРЕСА_1
На попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_2 зменшила свої позовні вимоги від вимоги про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини відмовилася і пояснила, що просить визнати за нею право власності на будинок за адресою АДРЕСА_1, так як вона є єдиним спадкоємцем за померлою бабкою ОСОБА_3 за законом. Інші спадкоємці - діти ОСОБА_3 відмовилися від своїх часток у спадковому майні.
Представник відповідача виконкому Оросіївської сільради на попереднє судове засідання не з'явився, згідно листа проти задоволення позовних вимог позивачки не заперечили та просили суд розглянути справу без їх участі (а.с. 26).
Заслухавши пояснення позивачки та вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до довідки Берегівського РБТІ № 506 від 3.04.2007 року житловий будинок садибного типу по АДРЕСА_1, не зареєстроване (а.с. 4).
Згідно довідки виданої виконкомом Оросіївської сільради будинок в АДРЕСА_1, належав ОСОБА_3 (а.с. 22).
ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та залишила заповіт, згідно якого заповідала все своє майно своєму синові ОСОБА_4. (а.с. 12, 13).
1.11.2006 року ОСОБА_4 письмово відмовився від прийняття спадщини за заповітом в користь ОСОБА_2 (а.с. 18). Інші спадкоємці за законом діти померлої - ОСОБА_5, ОСОБА_6. та ОСОБА_7. також відмовилися від своєї частки у спадковому майні в користь ОСОБА_2 (а.с. 19, 20, 21)
Статтею 392 ЦК України встановлено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Враховуючи, що ОСОБА_2 є спадкоємцем за законом за померлою бабкою ОСОБА_3, на будинковолодіння № АДРЕСА_1, виготовлено технічний паспорт (а.с. 7-11), з метою усунення невизначеності відносин власності вищезгаданого будинку, що підлягає державний реєстрації, суд приходить до висновку, що зменшену позовну заяву ОСОБА_2 слід задовольнити та встановити її право власності на вказаний будинок.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 130 ЦПК України, ст.ст. 392, 1268 ЦК України,
р і ш и в:
Зменшений позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок з надвірними спорудами і будівлями за адресою АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Гал Л.Л.