Справа № 2-379/07
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2007 року Берегівський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого: Гал Л.Л.,
при секретарі: Балог В.С.,
перекладачі: ОСОБА_1,
з участю позивачки ОСОБА_2, відповідача ОСОБА_3, розглянувши на попередньому судовому засіданні в м. Берегово цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів,
встановив:
Позивачка ОСОБА_2 звернулась в суд із позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів.
Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 було розірвано 19 липня 2006 року, про що зроблений актовий запис за № 92 в відділі РАЦС Берегівського райуправління юстиції Закарпатської області. Від шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася донька ОСОБА_4, яка знаходиться на утриманні позивачки.
Оскільки, відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання доньки не надає, тому позивачка просила стягнути з нього аліменти в її користь на утримання неповнолітньої доньки в твердій грошовій сумі 200 грн. щомісячно і до повноліття дитини.
На попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_2 від позовних вимог не відмовилася та пояснила, що після розлучення відповідач добровільно допомоги на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_4 не надає, в зв'язку з чим вона просила стягнути з нього аліменти в твердій грошовій сумі 200 грн. щомісячно і до повноліття дитини.
Відповідач ОСОБА_3 на попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю - погодився сплачувати аліменти на утримання неповнолітньої доньки в твердій грошовій сумі 200 грн. щомісячно, однак ствердив, що допомогу на утримання дитини добровільно надавав і раніше.
Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Заслухавши пояснення позивачки, відповідача та вивчивши письмові докази, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: ксерокопії свідоцтва про народження доньки ОСОБА_4 (а.с. 3), ксерокопію свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с. 4), довідку виконкому Боржавської сільради (а.с. 5), суд приходить до наступного.
Встановлено, що відповідач в добровільному порядку допомоги на утримання неповнолітньої доньки в достатньому розмірі не надає.
Згідно до ч. 1 ст. 184 Сімейного Кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Враховуючи матеріальне становище відповідача, який не має постійного місця праці, а також що позивачці потрібно утримувати неповнолітню доньку, тому суд вважає необхідним задовольнити позов та стягнути з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі - 200 гривень щомісячно і до повноліття доньки ОСОБА_4.
Керуючись ст.ст. 180, 181 ч. 3, 182, 184 СК України, ст.ст. 10, 60, 88, 130, 212, п.1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України,
рішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого в АДРЕСА_1, Закарпатської області, в користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, проживаючої в АДРЕСА_2, Закарпатської області, аліменти на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в твердій грошовій сумі - 200 (двісті) гривень щомісячно, починаючи з 28 березня 2007 року і до її повноліття.
Стягнути з ОСОБА_3 в доход держави судовий збір в сумі 51(п'ятдесят одна) гривня.
Стягнути з ОСОБА_3 користь територіального управління Державної судової адміністрації в Закарпатській області витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7 (сім) гривень 50 копійок.
Рішення про стягнення аліментів у межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Гал Л.Л.