Справа № 2-192/07
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
3 квітня 2007 року Берегівський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого: Гал Л.Л.,
при секретарі: Балог В.С.,
з участю позивачки ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Берегово цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
встановив:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2. уклали шлюб 20 лютого 1999 року, про що в відділі РАГС Берегівського району, Закарпатської області, зроблений актовий запис за № 22. Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Позивачка ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом про розірвання шлюбу та стягнення аліментів зазначивши, що відповідач ОСОБА_2. зловживає спиртними напоями внаслідок чого виникають постійні сварки. Протягом останніх двох місяців проживає окремо з іншою жінкою. Крім того, оскільки відповідач матеріальну допомогу на утримання двох неповнолітніх дітей добровільно не надає, позивачка просила суд стягнути з нього аліменти в розмірі 1\3 частки усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала свої позовні вимоги і пояснила, що сімейні стосунки між нею та її чоловіком ОСОБА_2. погіршились внаслідок його зловживання спиртними напоями. Він більше двох місяців проживає окремо з іншою жінкою і добровільно допомогу на утримання двох неповнолітніх дітей не надає.
Відповідач ОСОБА_2. в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений відповідно до ст. 74 ч. 6 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивачки та вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження сім'ї стало не можливим та суперечить їх інтересам та інтересам їхніх дітей.
Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Подружжя від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які знаходяться на утриманні позивачки (а.с. 6, 7).
Встановлено, що відповідач в добровільному порядку допомогу на утримання неповнолітньої дитини не надає.
Відповідно до ч.1 ст. 183 Сімейного Кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Враховуючи матеріальне становище відповідача, який не має постійного місця праці, що позивачці потрібно утримувати двох неповнолітніх дітей, суд вважає необхідним задовольнити позов та стягнути з відповідача аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1\3 частки усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 212, 226, п.1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, ст.ст. 112, 180, 183 ч. 1 СК України,
рішив:
Позов задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 20 лютого 1999 року в відділі РАГС Берегівського району, Закарпатської області, за № 22 між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу в відділі РАЦС стягнути держмито з відповідача ОСОБА_2. в сумі 8 (вісім) гривень 50 копійок, а позивачку ОСОБА_1 від оплати звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с. Богаревиця, Іршавського району, мешканця м. Берегово, АДРЕСА_1, в користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючої в м. Берегово, АДРЕСА_2, аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частки усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку щомісячно, починаючи з 19 лютого 2007 року і до повноліття дітей.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 16 (шістнадцять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави судовий збір в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривня.
Рішення про стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: Гал Л.Л.
- Номер: 2-во/548/9/21
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-192/2007
- Суд: Хорольський районний суд Полтавської області
- Суддя: Гал Л.Л.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.03.2021
- Дата етапу: 27.04.2021
- Номер: 2-192/2007
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-192/2007
- Суд: Охтирський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Гал Л.Л.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.12.2023
- Дата етапу: 13.12.2023