Судове рішення #16965560


  

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

04 квітня 2011 року                                                                                9845/10/1070                                                                                                          

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя: Головенко О.Д.,

при секретарі судового засідання Вишневському Ю.А.,

за участю:

представника позивача: Козаренко Н.М.

представника відповідача: Кузнєцова С.Г.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бобрицьке»про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в:

Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області (надалі –позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бобрицьке»(надалі - відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 111 977, 55 грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що відповідач має перед позивачем недоїмку по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, яка підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті ТОВ «Бобрицьке»за січень, лютий, березень, травень, червень, липень, серпень, вересень 2010 року.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, підтвердив обставини викладені в позовній заяві.

Крім того, підтвердила, що відповідачем було  перераховано кошти по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 160856,72 грн., що надійшли на рахунок Пенсійного фонду за липень 2010 року  на загальну суму 13334,82 грн., за серпень 2010 року на загальну суму 16726,41 грн., вересень 2010 року на загальну суму 14375,90 грн. та відповідно до чинного законодавства сума була зарахована до УПФ України у Броварському районі Київської області шляхом перерозподілу такої сплаченої суми в рахунок сплати недоїмки за попередні періоди у порядку календарної черговості їх виникнення, у зв’язку з чим просив позов задовольнити

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти даного позову, пояснив, що за підприємством існує заборгованість за минулі місяці, але заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України за липень, серпень, вересень 2010 року, сплачена ТОВ „Бобрицьке” вчасно та в повному обсязі. Вважає, що дані кошти були зараховані позивачем як погашення заборгованості за попередній період незаконно.

Зазначив, що частково суму боргу на суму 67 450,42 грн. визнає.

Вказав, що через форс –мажорні обставини ТОВ «Бобрицьке»завдано великих збитків, внаслідок складних погодних умов було зібрано менше врожаю ніж очікувалось. Просив відмовити в задоволенні позову.

Розглянувши подані документи і матеріали, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, перевіривши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представника позивача та представника відповідача, суд вважає, що позов слід задовольнити, виходячи з наступного.  

Судом встановлено, що ТОВ „Бобрицьке” зареєстровано, як юридичну особу 02.03.2000 Броварською районною державною адміністрацією Київської області та включений до ЄДРПОУ.

Згідно з ч.1 ст.15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»(надалі - Закон № 1058-IV), платниками  страхових  внесків  до солідарної  системи  є страхувальники, зазначені в ст.14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в ч. 1 ст. 12 цього Закону. Ч. 3 та ч.4 цієї статті встановлено, що страхувальники набувають статусу  платників  страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду.

Відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області, а отже є страхувальником в розумінні положень Закону № 1058-IV.

Відповідно до абз. 6 ч. 2 ст. 17 та ч. 6 ст. 20 Закону № 1058-IV, страхувальник, яким є відповідач, зобов'язаний нараховувати,  обчислювати  і  сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Пунктом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за №64/8663 (надалі - Інструкція) встановлено, що обчислення страхових внесків здійснюється щомісячно за ставками, що визначаються відповідно до п. п. 4.1., 4.2. пункту 4 Інструкції та відповідно до ст.4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»: 33,2 відсотки для суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об’єднань, які використовують працю найманих працівників від суми фактичних витрат на оплату плати працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних витрат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Згідно частин 6, 12 ст.20 Закону №1058страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду; страхові внески сплачуються незалежно від фінансового стану платника, а тому судом не береться до уваги зазначені відповідачем форс –мажорні обставини, які виникли в зв’язку з погіршенням погодних умов.  

Судом встановлено, що ТОВ „Бобрицьке” має заборгованість за січень, лютий, березень, травень, червень, липень, серпень, вересень 2010 року по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Зазначена обставина відповідачем не заперечується.

Відповідачем було подано розрахунки сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за січень, лютий, березень, травень, червень, липень, серпень, вересень 2010 року із самостійно визначеною сумою страхових внесків, що підлягають сплаті у розмірі 111 977,55 грн.

Суд не бере до уваги надані відповідачем на підтвердження доказів сплати боргу за липень, серпень вересень 2010 року, копії платіжних доручень (призначення платежу за вказані місяці) оскільки вказані суми були правомірно зараховані позивачем в погашення боргу за попередній період, в порядку календарної черговості його виникнення.

Відповідно ч.5 ст. 106 Закону № 1058-ІV за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.

Позивачем на підставі ст. 106 Закону № 1058-IV відповідачу була направлена вимога про сплату боргу за № Ю-902/558 від 01.11.2010. Вказана вимога протягом 10 робочих днів після її отримання відповідачем оскаржена не була, заборгованість не погашена, отже борг вважається узгодженим.

Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону № 1058-IV суми страхових  внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені  ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч.3 ст.20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій, розмір яких визначено пунктами 8, 9 ст 106 цього Закону.

Згідно абз. 8 ч. 3 ст. 106 Закону № 1058V у разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає  вимогу про сплату недоїмки  до  відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених  випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.  

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 122, 159-163, 167, 185-186, 254  Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

   П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Бобрицьке» (07400, Київська область, Броварський район, с. Шевченково, вул. Леніна, 1, код 30839434, рр 2600833437, АБ «Діамант» м. Київ, МФО 320854)  на користь Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області (07400, Київська область, м. Бровари,                             вул. Незалежності, 8-а, код 20579315, рр 256003131006 в Головному управлінні Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669) заборгованість в розмірі 111 977 (сто одинадцять тисяч дев’ятсот сімдесят сім) грн. 55 коп.


Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили  після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання  апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя                                                                                                    Головенко О.Д.


Постанова у повному обсязі виготовлена  08 квітня 2011 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація