Судове рішення #16955277

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ


  8 липня 2011 року м. Київ


Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Ситнік О.М. , розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу апеляційного суду Донецької області від  30 травня 2011 року у справі за заявою ОСОБА_2 про заміну сторони виконавчого провадження,-

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою Гірницького районного суду м. Макіївки Донецької області від 31 січня 2011 року замінено сторону виконавчого провадження за рішенням Гірницького районного суду м. Макіївки Донецької області від     29 червня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_3 про стягнення недоплаченої щомісячної державної матеріальної допомоги як «дитині війни» на ОСОБА_2

Ухвалою апеляційного суду Донецької області ухвалу Гірницького районного суду м. Макіївки Донецької області від 31 січня 2011 року скасовано та відмовлено ОСОБА_2 у задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження.

У касаційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати зазначену ухвалу суду апеляційної інстанції, мотивуючи свою вимогу порушенням судом апеляційної інстанції норм матеріального права.

У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 328 ЦПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження, якщо справа не підлягає касаційному розгляду у порядку цивільного судочинства.

Статтею 15 ЦПК України встановлено компетенцію судів щодо розгляду цивільних справ.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ пов’язаних із соціальними виплатами за № 1691-VI від 18 лютого 2010 року – суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, щодо  спорів з  приводу  призначення,  обчислення,  перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних  послуг,  допомоги,  захисту,  пільг,  речового  майна, пайків або грошової компенсації замість них.

9 вересня 2010 року Конституційний Суд України за конституційним поданням Верховного Суду України прийняв рішення щодо не відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI (далі - Закон N 1691).

Конституційний суд визнав положення Закону №1691 такими що суперечать Конституції України (частині 3 статті 22, частині 2 статті 24, частинам 1, 2 статті 55, статті 64 Конституції України).

Відповідно до ст. 152 Конституції України положення, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Законом України від 2 грудня 2010 року встановлено, що вказані вправи розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а тому дана касаційна скарга не може бути розглянута в порядку цивільного судочинства, оскільки підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, шляхом звернення із касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України.

Враховуючи вищевикладене, судові рішення у цій справі не підлягають касаційному оскарженню в порядку цивільного судочинства.

Керуючись п. 1 ч. 3 ст. 328 ЦПК України,  

 у х в а л и в:

Відмовити ОСОБА_2 у відкритті касаційного провадження у справі за заявою ОСОБА_2 про заміну сторони виконавчого провадження.

Додані до касаційної скарги матеріали повернути, особі яка подала касаційну скаргу.

Роз’яснити ОСОБА_2 право на звернення з даною касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого спеціалізованого

суду України з розгляду

цивільних і кримінальних справ                                    О.М. Ситнік

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація