Справа № 2-0- 50/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2009 року, Володарський районний суд Київської області, у складі:
головуючого судді Ярмоленко Г.Л.,
при секретарі Сіваченко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в смт Володарка, цивільну справу за заявою
ОСОБА_1;
заінтересована особа: Володарська селищна рада Київської області
про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, в липні 2009 року звернулася до суду з названою заявою, в якій зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати. Після смерті матері відкрилася спадщина, однак через розбіжності в написанні прізвища матері він не може прийняти спадщину. В свідоцтві про його народження мати записана, як „ОСОБА_2 ", а в свідоцтві про смерть та в інших документах, вона вказана як „ ОСОБА_2 ". Тому заявник просить суд встановити, що він - ОСОБА_1 є сином померлої ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
У судовому засіданні заявник свої вимоги підтримав у повному розмірі, посилаючись на обставини викладенні у заяві.
Заінтересована особа: Володарська селищна рада Київської області свого представника в судове засідання не направила, подали до суду заяву, в якій вимоги заявника визнали та просили справу слухати без їх участі.
Суд, заслухавши пояснення заявника, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Із пояснень заявника, показів свідків суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, яка до дня смерті проживала в АДРЕСА_1. ОСОБА_2 є матір’ю ОСОБА_1. В свідоцтві про народження заявника записано мати - ОСОБА_2, по прізвищу батька заявника, але батьки шлюб не оформляли і мати прізвища батька не брала, і все життя носила дівоче прізвище „ ОСОБА_2". Розбіжності у написанні прізвища, нині покійної матері заявника, не дають йому можливість належним чином прийняти спадщину, яка відкрилася після її смерті.
Допитані в судовому засіданні свідки: ОСОБА_3 та ОСОБА_5 ствердили факт, що ОСОБА_1 є сином померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року - ОСОБА_2.
Наведені обставини стверджується дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами по справі, зокрема:
• - свідоцтвом про народження заявника (а.с 7);
• - свідоцтвом про смерть ОСОБА_2 (а.с.8).
Відповідно до ст. 256 ч. 1 п. 1 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту, родинних відносин між фізичними особами.
Факт, про встановлення якого просить заявник, має для нього юридичне значення, та від нього залежить виникнення майнових прав заявника оскільки надає право на отримання спадщини.
Таким чином, суд вважає, що вимоги заявника є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
КЕРУЮЧИСЬ СТ. 256 Ч. 1 П. 1, СТ. 259 ЦПК УКРАЇНИ, СУД, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин -задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 є сином померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року - ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Володарський районний суд Київської області шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.