Судове рішення #16952251

Справа № 2 -316/ 09

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.08.2009 року, Володарський районний суд Київської області, в складі:

головуючого судді: Ярмоленко Г.Л.,

при секретарі Сіваченко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в селищі Володарка, справу за позовом

ОСОБА_1

до ОСОБА_2

про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

В липні 2009 року позивач звернулась до суду з названим позовом, в якому посилалась на те, що вона 19 серпня 2008 року з відповідачем розірвали шлюб. Від спільного проживання вони мають дочку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач матеріальної допомоги на утримання доньки не надає та не бере участі у вихованні дитини. Угоди про добровільну сплату аліментів вони не досягли. Інших стягнень з відповідача не проводиться.

Просить суд стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на її користь на утримання неповнолітньої дитини - доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду і до повноліття дитини.

В судовому засіданні позивач підтримала свої вимоги в повному обсязі посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Відповідач на виклик суду в судове засідання не з’явився, про місце та час розгляду справи був належним чином повідомлений, про що свідчать розписки, які містяться в матеріалах справи, заяви про відкладення розгляду справи до суду не подавав.

Суд визнав наявних у справі матеріалів достатніми для встановлення прав та взаємовідносин сторін. Справа розглядається за відсутності відповідача у порядку заочного провадження з дотриманням вимог, встановлених законом.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши позивачку та дослідивши письмові докази, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що сторони по справі 19 серпня 2008 року розірвали шлюб, про що в книзі реєстрації розірвань шлюбу зроблено відповідний актовий запис за № 53 (а.с.2). Від спільного проживання у сторін народилася дочка - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.З). Донька проживає разом з позивачкою, на що вказує довідка Володарської селищної ради Київської області № 1134 від 15 липня 2009 року (а.с.4). Відповідач добровільно участі у вихованні та забезпеченні дитини не приймає. Угоди про добровільну сплату аліментів між сторонами не досягнуто.

Ст. 180 Сімейного Кодексу України вказує, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідач по справі є працездатного віку, інших стягнень з нього не проводиться тому зобов’язаний згідно Закону належним чином забезпечувати та утримувати свою дитину.

Враховуючи вище викладене позовна заява визнається обґрунтованою і такою що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 180, 181, 182, 183 СК України, ст.ст. 209, 213, 214, 215, 226 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 про стягнення аліментів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Лисичанськ Луганської області, жителя АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, жительки АДРЕСА_2 аліменти на дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини усіх видів доходів (заробітку) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 17.07.2009 року і до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, судовий збір на користь органу місцевого самоврядування в сумі 51 грн. та 120 грн. витрат з інформаційно - технічного забезпечення розгляду цивільних справ.

Рішення в частині стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць підлягає обов’язковому негайному виконанню.

Заочне рішення може бути переглянуте Володарським районним судом Київської області, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заяву про апеляційне оскарження рішення Володарського районного суду Київської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація