Судове рішення #16942173

   

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_______________________________________________

_______________________________________________________________________________

10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65  тел.(0412) 48-16-02

 УХВАЛА   

іменем України

"19" липня 2011 р.                                                    Справа № 2-а/0624/171/2011

номер рядка статистичного звіту 10.3.1

Колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді                                                          Малахової Н.М.         

суддів:                                                                              Котік Т.С.

                                                                                          Мацького Є.М.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Черняхівському районі  Житомирської області на постанову Черняхівського районного суду Житомирської області від "21" березня 2011 р. у справі № 2-а/0624/171/2011 за позовом ОСОБА_2   до управління Пенсійного фонду України в Черняхівському районі  Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії  ,

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Черняхівського районного суду Житомирської області від 21 березня 2011 року позов задоволено.

Визнано протиправними дії  управління Пенсійного фонду України в Черняхівському  районі  Житомирської області щодо виплати ОСОБА_2 з 14.08.2010р. по 14.02.2011р. соціальної допомоги як дитині війни в розмірі меншому, ніж це визначено Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та зобов"язано відповідача провести перерахунок підвищення до пенсії як дитині війни позивачу з 14.08.2010р. по 14.02.2011р. згідно Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та виплатити на його користь недоплачену надбавку до пенсії за вказаний період.

В апеляційній скарзі  управління Пенсійного фонду України в Черняхівському районі, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить  скасувати вказану постанову. Зазначає, що судом помилково застосовані приписи ч.1 ст. 28 Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", не враховано, що фінансування забезпечення державних соціальних гарантій здійснюється за рахунок коштів Державного  бюджету України. Зокрема, посилається на те, що відповідно до ст.7 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ст.72 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.3 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" виплата надбавки до пенсії як дитині війни має здійснюватись за рахунок  коштів Державного бюджету України, до якого кошти Пенсійного фонду України не включаються. Управління Пенсійного фонду України в Черняхівському районі Житомирської області не може здійснювати виплату позивачу надбавки до пенсії за рахунок власних  коштів. Відповідач вказує, що судом першої інстанції задоволено позовні вимоги  більше ніж за шість місяців, чим порушено норму ст.99 КАС України.

Колегія суддів вважає, що  апеляційна скарга   не підлягає до задоволення,  виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач має статус дитини війни. Таким чином, ОСОБА_2 є особою, яка належить до соціальної категорії громадян "діти війни" в розумінні ст.1 ЗУ "Про соціальний захист дітей війни", а відтак, на нього повністю розповсюджуються всі пільги та соціальні гарантії, передбачені вищезазначеним Законом України.

Згідно ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" особам, що належать до соціальної категорії громадян "діти війни",  відповідач повинен був  нараховувати та виплачувати щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Розмір мінімальної пенсії за віком визначений ст.28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058, згідно якої мінімальна пенсія за віком дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для осіб, що втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб щорічно встановлюється Законом України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Відповідно зріс і розмір мінімальної пенсії. Мінімальна пенсія у 2010 році становила з 01.07.2010 року –709,00 грн.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Відповідно зріс і розмір мінімальної пенсії. Мінімальна пенсія у 2011 році становила з 01.01.2011 року –750,00 грн.    

На момент звернення позивача до суду, нарахування доплати до його пенсії в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком, відповідно до положень ст. 6 вищезазначеного Закону відповідачем не здійснено, у зв’язку з чим він звернувся до суду за захистом своїх прав.

Всупереч ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" позивачу щомісячне підвищення до пенсії виплачувалась відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530.

З огляду на загальні засади пріоритетності законів над підзаконними актами, Закон України "Про соціальний захист дітей війни" має вищу юридичну силу в порівняні з Постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530. Отже, відповідач неправомірно виплачував щомісячне підвищення до пенсії в меншому розмірі ніж це передбачено ст. 6 зазначеного Закону.

Згідно зі ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами; для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод чи інтересів встановлюється шестимісячний строк, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З огляду на вище наведене, суд першої інстанції правильно застосував  строки звернення до суду, передбачені ст. 99 КАС України.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 160,197,198,200,205,206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

 

УХВАЛИЛА:  

Апеляційну скаргу  управління Пенсійного фонду України в Черняхівському районі  Житомирської області  залишити без задоволення, а постанову Черняхівського районного суду Житомирської області від "21" березня 2011 р.  без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.  

 

Головуючий   суддя                                                              Н.М. Малахова

судді:                                                                                      Т.С. Котік   

                                                                                                Є.М. Мацький   

               











































Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу   ОСОБА_2  вул.Щорса,11,с.Видибор,Черняхівський район, Житомирська область,12314

3- відповідачу   Управління Пенсійного фонду України в Черняхівському районі  Житомирської області  майдан Рад,2,м.Черняхів,Житомирська область,12301

  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація