Судове рішення #16933169

    

     

У Х В А Л А


08 липня 2011 р.  Справа № 2а/0470/7837/11



          Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Серьогіна О.В.,  розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до  Прокуратури Дніпропетровської області в особі Р.М. Соскова, начальника управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, Головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської обласної держадміністрації в особі Гінзбург В.Г.  про встановлення наявності та відсутності повноважень, -

                                                            в с т а н о в и в

05.07.2011 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Прокуратури Дніпропетровської області в особі начальника управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави Р.М. Соскова, Головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської обласної держадміністрації в особі Гінзбург В.Г., в якому просить:

- встановити наявність компетенції прокурора у порушенні кримінальної справи за його заявами;

- встановити відсутність компетенції у Головного управління охорони здоров’я на перевірку заяв про кримінальний злочин.

Вивчивши матеріали позову та додатки до нього, суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті провадження у справі на підставі п. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач в адміністративному позові ставить питання про неправомірність дій відповідачів під час розгляду його заяви про злочин.

Відповідно до частини другої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції –це  переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

З аналізу вказаних норм вбачається, що публічно-правовим спором за Кодексом адміністративного судочинства України є не будь-який публічно-правовий спір, а лише той, який випливає із здійснення суб'єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій.

Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що прокуратура під час перевірки заяв про злочин виконує не владні управлінські функції, а владні процесуальні функції.

За таких обставин, спірні відносини, які виникли між заявником та прокуратурою, під час перевірки заяви про злочини, не є управлінськими, а повноваження органу прокуратури та їх посадових осіб щодо порядку прийняття заяв про злочини та їх розгляду регламентовані Кримінально-процесуальним кодексом України, а не Кодексом адміністративного судочинства.

За таких обставин вимоги заявника повинні розглядатися у межах кримінального, а не адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження  в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 4, п. 1.ч. 1. ст. 3,  п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -

у х в а л и в

 Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі № 2а/0470/7837/11 за позовом ОСОБА_1  до  Прокуратури Дніпропетровської області в особі начальника управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави Р.М. Соскова, Головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської обласної держадміністрації в особі Гінзбург В.Г. про встановлення наявності та відсутності повноважень.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.



Суддя                        О.В. Серьогіна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація