Судове рішення #16932422

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

05 липня 2011 р.           Справа № 2а/0270/2708/11

Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді  Альчука Максима Петровича, розглянувши в  порядку скороченого провадження матеріали справи

за позовом: управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі   

до:   відкритого акціонерного товариства Вінницьке спеціалізоване автотранспортне підприємство "Вінницяспецавтотранспорт"  

про: стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі Вінницької області звернулося з адміністративним позовом до  відкритого акціонерного товариства Вінницьке спеціалізоване автотранспортне підприємство "Вінницяспецавтотранспорт" про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску.

Позов мотивовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість в загальній сумі 10 051 грн.72 коп. недоїмки зі сплати єдиного внеску.

Справа розглядається в порядку скороченого провадження, оскільки в силу п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України в  адміністративних справах щодо  стягнення   грошових  сум,  які  ґрунтуються  на  рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження, застосовується скорочене провадження.

Ухвала про відкриття скороченого провадження у адміністративній справі від 02.03.2011 року судом направлялась відповідачеві за  адресою: вул. Горького, 145, м. Немирів, Вінницька область, 22800, проте, 11.03.2011 року конверт повернувся з відміткою поштового відділення зв’язку "не обслуговується".

Положенням ч. 11 ст. 35 КАС України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Отже, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності судом встановлено наступне.

Відкрите акціонерне товариство Вінницьке спеціалізоване автотранспортне підприємство "Вінницяспецавтотранспорт",  зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду у Вінницькому районі та є платником єдиного внеску.

Відповідачем своєчасно не сплачувався нарахований за відповідний базовий звітний період єдиний внесок, в результаті чого виникла недоїмка в сумі 10051,72 грн. за березень 2011 року (по строку сплати квітень 2011 року), що підтверджується звітом за березень 2011 року (а.с. 5-8).

Станом на 25.05.2011 року сума боргу відповідача перед пенсійним фондом України складає 10051,72 грн.

Відповідно до п. 3  розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування"    з  дня  набрання  чинності  цим Законом платники страхових внесків  на  загальнообов'язкове  державне  пенсійне  страхування,  загальнообов'язкове  державне  соціальне  страхування  на  випадок  безробіття,  загальнообов'язкове державне соціальне страхування  у  зв'язку   з   тимчасовою   втратою  працездатності  та  витратами,  зумовленими  похованням,  загальнообов'язкове  державне  соціальне  страхування  від  нещасного випадку на виробництві та професійного  захворювання,  які спричинили  втрату  працездатності,  вважаються  платниками єдиного внеску.

Перереєстрація платників  страхових  внесків та застрахованих  осіб  не  здійснюється.   

Відповідно до пп. 1.2 п.1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок на  загальнообов'язкове  державне  соціальне страхування  (далі  -  єдиний  внесок)  - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи  загальнообов'язкового  державного  соціального  страхування в обов'язковому порядку та на регулярній  основі  з  метою  забезпечення  захисту  у   випадках, передбачених  законодавством,  прав  застрахованих  осіб та членів  їхніх сімей на отримання  страхових  виплат  (послуг)  за  діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Частина 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", передбачає, що платники  єдиного  внеску  зобов'язані  сплачувати  єдиний внесок,  нарахований  за  відповідний  базовий звітний період,  не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

При цьому платники,  зазначені  у  пункті  1  частини  першої статті  4  цього  Закону,  під час кожної виплати заробітної плати (доходу,   грошового   забезпечення),   на   суми   якої   (якого) нараховується  єдиний  внесок,  одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний  внесок  у розмірі,  встановленому  для  таких  платників (авансові платежі).

Відповідно до ч. 5 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті  шляхом  внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних  органів  Пенсійного  фонду,  відкриті  в   органах Державного казначейства України для його зарахування.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно  від  фінансового стану платника відповідно до ч. 12 ст.  9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування".

Частиною 3 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", передбачено, що суми недоїмки стягуються   з   нарахуванням   пені  та застосуванням штрафів.

Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і   в  строки,  встановлені  Пенсійним  фондом  за  погодженням  з центральним органом виконавчої влади у сфері праці  та  соціальної політики,  надсилає платникам єдиного внеску,  які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом  десяти  робочих днів  з  дня  надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі незгоди з розрахунком суми  недоїмки  платник  єдиного внеску   узгоджує   її  з  органом  Пенсійного  фонду  в  порядку, встановленому  Пенсійним  фондом  за  погодженням  з   центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

У разі  якщо  згоди  з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску  зобов'язаний  сплатити  суми  недоїмки  та штрафів  разом  з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного  фонду  або оскаржити  вимогу  до  органу  Пенсійного  фонду вищого рівня чи в судовому порядку.

У разі якщо платник єдиного внеску  протягом  десяти  робочих днів  з  дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом  Пенсійного  фонду,  не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму  недоїмки  протягом  десяти  робочих днів  з  дня  надходження узгодженої вимоги,  територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в  порядку,  встановленому  законом,  до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення  недоїмки. При  цьому заходи досудового   врегулювання   спорів,   передбачені   законом, не застосовуються.

Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" територіальний орган Пенсійного  фонду  застосовує  до платника єдиного внеску за несплату (неперерахування) або  несвоєчасну  сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску  накладається  штраф  у  розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Згідно ч. 14 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування"  нарахування   пені   та    застосування    штрафів, передбачених  цим  Законом,  посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в  порядку,  встановленому  Пенсійним  фондом  за погодженням  з  центральним органом виконавчої влади у сфері праці та  соціальної  політики,  приймає  рішення,  яке  протягом  трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Суми пені  та штрафів,  передбачених цим Законом,  підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення.  Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду,  відкриті в  органах  Державного казначейства  України  для  зарахування єдиного внеску.  При цьому платник у зазначений строк має право  оскаржити  таке  рішення  до органу  Пенсійного  фонду  вищого  рівня  або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

За порушення вимог п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону  України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" за несплату (неперерахування)  або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування  позивачем було направлено вимогу про сплату боргу № 5 від 05.05.2011 року на суму 10051,72 грн.   

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Вчасна несплата заборгованості зі страхових внесків порушує інтереси держави, оскільки ненадходження коштів не дає змоги у повному обсязі здійснювати завдання у сфері пенсійного забезпечення.

Згідно ст. 124 КАС України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що заявлені позовні вимоги відповідають дійсним обставинам справи, заявлена в позові сума підтверджується належними доказами, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі. Розмір заборгованості відповідачем не оскаржується. Доказів в спростування заявлених позовних вимог відповідач не надав.

Частиною 4 ст. 94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб’єкт владний повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.  86, 94, 158, 162, 183-2, 256  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства Вінницьке спеціалізоване автотранспортне підприємство "Вінницяспецавтотранспорт" (21034 с. Вінницькі Хутори, вул. Чехова, 45 Вінницького району Вінницької області, р/р 260023011257 в ВФ ВТБ Банк, МФО 302559, код ЄДРПОУ 00909971) 10051,72 грн. недоїмки зі сплати єдиного внеску.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України

Суддя                                                                Альчук Максим Петрович



 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація