Судове рішення #16925152

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

____________________________________


 
 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  26.07.11                                                                                  Справа № 26/141/2011

  Суддя Єжова С.С., за участю секретаря судового засідання            Мартинцевої Н.М.,  розглянувши матеріали справи за позовом

Луганського міського комунального підприємства „Теплокомуненерго”, м.Луганськ

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м.Луганськ

про стягнення 7848  грн. 17 коп.


 в присутності представників сторін:

від позивача –юрисконсульт ОСОБА_2, довіреність №82-д від 27.12.2010;

від відповідача –представник не прибув.

  В С Т А Н О В И В:

 Обставини  справи:  заявлено вимогу   про   стягнення з відповідача заборгованості за договором на постачання теплової енергії №444 від 14.01.2004 в сумі 6810 грн. 99 коп., інфляційних збитків в сумі 652 грн. 06 коп., 3% річних в сумі 212 грн. 71 коп., пені в сумі 172 грн. 41 коп.

 Відповідач не скористався наданим йому правом, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, не забезпечив участі повноважного  представника у судовому засіданні, хоча був належним чином повідомлений про час і місце проведення розгляду справи, про що свідчить відповідний штамп суду з відміткою про відправку документу на звороті примірника всіх ухвал суду, який містить вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників ухвали, дату відправки, підпис працівника суду, яким вона здійснена.

Як зазначив Вищий господарський суд України в Інформаційному листі від 13.08.2008 №01-8/482 Про деякі питання застосування норм господарського процесуального кодексу України (п.19) ... дана відмітка, за умови, що її оформлено  відповідно до вимог п.3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002 №75 (з подальшими змінами), є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.

До повноважень суду не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилались згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи, а також згідно відомостей, що містяться у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, станом на час розгляду справи.

Також відповідач не надав суду відзив на позовну заяву, а ненадання відзиву на позовну заяву та не прибуття у судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті, згідно положень ст.75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається по наявних у ній матеріалах.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, господарський суд Луганської області встановив наступне.

14.01.2004 між позивачем –Луганським міським комунальним підприємством „Теплокомуненерго”, м.Луганськ (постачальник, позивач) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, м.Луганськ (споживач, відповідач) було укладено договір на поставку  теплової енергії №444 з додатковими угодами (далі договір),  за умовами якого постачальник зобов’язався подавати споживачу теплову енергію необхідної якості та в необхідних розрахункових або договірних обсягах (п.1.1).

Відповідно до п.2.1 договору теплова енергія подається споживачу в обсягах згідно додатку №1.

Початок і закінчення опалювального періоду визначається погодними умовами та встановлюється постачальником на підставі винесеного рішення виконкому міської ради за середньодобової температурі зовнішнього повітря не менше +8оС протягом 3-х діб (п.2.2).

Згідно п.3.2.9 споживач теплової енергії зобов’язаний оплачувати рахунки за отриману теплову енергію в 10-денний строк з дня його отримання.

Відповідно до п.5.1 договору облік теплової енергії здійснюється розрахунковим способом.

Згідно п.6.2 розрахунковим періодом є календарний місяць.

Оплата здійснюється не пізніше 10 числа наступного місяця за розрахунковим (п.6.3).

Згідно п.7.2.3 договору споживач несе відповідальність за: несвоєчасне виконання розрахунків за теплову енергію –пеня в розмірі 0,5%, що підлягає до сплати суми за кожний день прострочення, але не більше 2-х облікових ставок НБУ.

Позивач свої зобов’язання за договором виконав у повному обсязі, що підтверджується виставленими рахунками та реєстрами про їх направлення відповідачу.

Відповідач своєчасно та в повному обсязі за надані послуги не оплатив, тому за ним виникла заборгованість за період з березня 2009 по квітень 2011 в сумі 6810 грн. 99 коп., на яку позивач нарахував 3% річних в сумі 212 грн. 71 коп., інфляційні збитки в сумі 652 грн. 06 коп., пеню в сумі 172 грн. 41 коп. та звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов’язання – відповідно до вимог, що у певних умовах  звичайно ставляться.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст.526 Цивільного кодексу України, зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Одностороння  відмова  від  зобов'язання  або одностороння зміна  його  умов  не  допускається,  якщо  інше  не   встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).

Приписами ст.530 Цивільного кодексу України, зокрема, встановлено, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Претензія позивача вих.№15/42-7/111 від 21.02.2011 в вимогою погасити заборгованість залишена відповідачем без відповіді та задоволення.

Порушенням зобов’язання, у відповідності до ст.610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання, тобто –неналежне виконання.

Відповідно до ст.612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений до говором або законом.

Матеріалами справи підтверджено обґрунтованість заявлених позивачем вимог в частині стягнення боргу в сумі 6810 грн. 99 коп.

Згідно зі ст.611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Статтею 625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми.

Позивачем правомірно нараховані відповідачу інфляційні збитки за період з березня 2009 по квітень 2011 в сумі 652 грн. 06 коп. та 3% річних за період з 18.04.2009 по 17.05.2011 в сумі 212 грн. 71 коп.

Відповідно до ч.1 ст.546 Цивільного кодексу України виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.

Частиною 1 ст.549 Цивільного кодексу України визначено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Частинами  2 та  3 вказаної статті визначено що штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання, а пенею – неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Пунктом 7.2.3 договору сторони передбачили, що споживач несе відповідальність за: несвоєчасне виконання розрахунків за теплову енергію –пеня в розмірі 0,5%, що підлягає до сплати суми за кожний день прострочення, але не більше 2-х облікових ставок НБУ.

З урахуванням приписів викладених норм законодавства та умов договору суд дійшов висновку, що пеня в сумі 172 грн. 41 коп. (розрахунок а.с.12) нарахована позивачем обґрунтовано та підлягає до задоволення.

За вказаних обставин вимоги позивача підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати покладаються на відповідача згідно ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні 26.07.2011 були оголошені  вступна  та резолютивна частини рішення.

Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області

  В И Р І Ш И В:

  1. Позов Луганського міського комунального підприємства „Теплокомуненерго”, м.Луганськ до Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 задовольнити повністю.

2.Стягнути з Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1 на користь Луганського міського комунального підприємства „Теплокомуненерго”, вул.Куракіна, б.23а, м.Луганськ, код 24047779 заборгованість в сумі 6810 грн. 99 коп., пеню в сумі 172 грн. 41 коп., інфляційні збитки в розмірі 652 грн. 06 коп., 3% річних в сумі 212 грн. 71 коп., державне мито в сумі 102 грн. 00 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп., видати наказ позивачу.

 Відповідно до ст.85 Господарського процесуального кодексу України     рішення господарського  суду  набирає  законної  сили   після закінчення  строку  подання  апеляційної  скарги,  якщо апеляційну скаргу не було подано.  У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо  його  не  скасовано,  набирає  законної  сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

 Дата підписання рішення: 26.07.2011.


 Суддя                                                                                      С.С. Єжова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація