ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМШІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2007 року м. Одеса
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Яковлева Ю.В.
судді - Стас Л.В.
судді - Димерлій О.О. при секретарі Кокшаровій К.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Генічеського районного суду Херсонської області від 24 квітня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_2 таОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними,
ВСТАНОВИЛА:
Позивачі ОСОБА_4 та ОСОБА_3 22 грудня 2006 року звернулись до суду з вищевказаним позовом про оскарження дій суб'єкта владних повноважень.
24 квітня 2007 року судом 1-ї інстанції по вказаній справі винесено ухвалу, якою задоволено заяву відповідача про відвід головуючого судді та передано справу на розгляд іншого суду, а саме міськрайонного суду м. Івано-Франківськ Івано-Франківської області.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 вважаючи, що судом порушені норми процесуального права при постанові зазначеної ухвали, просить частково скасувати ухвалу суду від 24.04.2007 року в часті направлення справи до міськрайонного суду м. Івано-Франківськ Івано-Франківської області.
Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обгрунтованність ухвали суду в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1, щодо апеляційного оскарження ухвали суду від 24.04.2007 року, підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуально права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були дослідження в судовому засіданні.
Між тим, висновки суду відносно встановлення того, що керівництво та деякі
службові особи і судді апеляційного суду Херсонської області здійснювали дії у
Головуючий у суді 1-ї інстанції - Стребков Ю.О. Справа №22а-328/07
Доповідач суддя Яковлев Ю.В. Категорія №5у
відношенні позивачів, мають можливості впливати на юридичну долю справ, що становить під сумнів будь-яке рішення апеляційного суду і явно приведе до порушення прав позивачів на справедливий, об'єктивний та неупереджений суд - не ґрунтується на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у справі та не підтверджений доказами, дослідженими у судовому засіданні. Згідно зі ст. З Закону України «Про статус суддів», судді у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежними, підкоряються тільки законові і нікому не підзвітні. Крім того, судом апеляційної інстанції, який переглядає судові рішення місцевих адміністративних судів Херсонської області є Одеський апеляційний адміністративний суд, а не апеляційний суд Херсонської області.
Статтею 10 КАС України передбачено, що усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом, не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу.
Об'єктивно підтвердженою обставиною колегія суддів вважає те, що після задоволення заяви ОСОБА_1 про відвід судді, утворити новий склад суду для розгляду справи у Генічеському районному суді Херсонської області - не можливо (ця обставина не заперечується апелянтом). У зв'язку з чим, відповідно до вимог ст. 22 КАС України, суду треба вирішити питання про передачу справи на розгляд в інший суд. Але колегія суддів також не може погодитись з висновком суду про необхідність передати справу на розгляд міськрайонного суду м. Івано-Франківська Івано-Франківської області.
Частиною І статті 122 КАС України передбачено, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі. Між тим провадження у справі було відкрито 26.12.2006 року. Всі сторони по справі є суддями Генічеського районного суду Херсонської області. З огляду на вказане колегія суддів вважає, що передача вказаної справи з адміністративного суду Херсонської області до адміністративного суду Івано-Франківської області аж ніяк не буде сприяти розгляду і вирішенню справи у найкоротший строк. При цьому, на думку колегії, суд 1-ї інстанції, приймаючи вказану ухвалу, повинен був ураховувати принцип наближеності до суду осіб, права та інтереси яких порушені.
З огляду на вищевказане колегія суддів вважає, що вказана ухвала постановлена судом з порушенням норм матеріального та процесуального права, а висновки суду не відповідають обставинам справи.
Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що ухвала суду 1-ї інстанції від 24 квітня 2007 року підлягає скасуванню з постановою нової ухвали.
Керуючись ч.1 ст. 195, п.3 ч.1 ст. 199, плі. 3 та 4 ст. 202 та п.3 ч.1 ст. 205 КАС України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Ухвалу Генічеського районного суду Херсонської області від 24 квітня 2007 року -скасувати.
Постановити нову ухвалу. Заяву ОСОБА_1 про відвід судді -задовольнити.
Справу за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними направити для продовження розгляду справи до Іванівського районного суду Херсонської області (75400, Херсонська область смт. Іванівка, вул. Молодіжна 4).
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її проголошення, та оскарженню не підлягає.