Судове рішення #1692071
УХВАЛА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого судді: Іващенко В.В. Суддів: Летягіної О.В., Сінані О.М. При секретарі: Сафіній Ф.Ф.

розглянувши у відкритому судову засіданні в місті Сімферополі питання щодо руху апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Бахчисарайського районного суду Автономної Республіки Крим від 14 березня 2007 року, по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Сільськогосподарського Закритого акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» про стягнення суми,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до СЗАТ «Агрофірма «Крим» про стягнення не отриманого доходу з земельної ділянки в розмірі 106 919 грн. 52 коп. та 10 000 грн. компенсації моральної шкоди.

Ухвалою Бахчисарайського районного суду Автономної Республіки Крим від 14 березня 2007 року, зазначену цивільну справу було прийнято до розгляду.

Зобов'язано ОСОБА_1 доплатити 962 грн. судового збору за вимогою про стягнення не отриманого доходу і 8 грн. 50 коп. за вимогою про стягнення моральної шкоди в місячний термін.

У задоволенні клопотання позивача про вжиття заходів по забезпеченню позову, було відмовлено.

На зазначену ухвалу суду ОСОБА_1 13 квітня 2007 року подав заяву про апеляційне оскарження з пропуском встановленого законом процесуального строку, а 25 квітня 2007 року подав апеляційну скаргу.

Заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали, заявник до суду не подав, поважної причини пропуску строку не вказав.

Згідно частин 2, 3 статті 294 Цивільного процесуального кодексу України, заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження. Подача заяви про апеляційне оскарження ухвали суду є обов'язковим, якщо у п'ятиденний строк не була подана апеляційна скарга; заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Справа № 22-ц-3868/2007                 Головуючий суду першої інстанції - Позняк О.М.

Доповідач суду апеляційної інстанції ~ Летягіна О.В.

 

2

Також статтею 72 Цивільного процесуального кодексу України, передбачено, що право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, якщо суд за клопотанням особи, що їх подала, не знайде підстав для поновлення або продовження строку.

Відповідно до статті 62 Цивільного процесуального кодексу України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Як вбачається за матеріалів справи, оскаржувана ухвала суду було постановлена 14 березня 2007 року. Таким чином, початок перебігу процесуального строку починається 15 березня 2007 року. У зв'язку з цим, строк на подачу заяви про апеляційне оскарження ухвали суду скінчився 20 березня 2007 року, однак ця заява була подана до суду тільки 13 квітня 2007 року, тобто з пропуском встановленого законом строку. Апеляційна скарга була подана до суду 25 квітня 2007 року.

Заяву про поновлення строку апелянт не подав, поважної причини пропуску строку не вказав.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Бахчисарайського районного суду Автономної Республіки Крим від 14 березня 2007 року, підлягає залишенню без розгляду.

Виходячи з наведеного та керуючись статтями 72, 294 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Бахчисарайського районного суду Автономної Республіки Крим від 14 березня 2007 року - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законною сили в касаційному порядку до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація