Судове рішення #16919777

донецький апеляційний господарський суд

 

Постанова

Іменем України

07.06.2011 р.           справа №17/8д/11

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:



Головуючого судді

(доповідача):Алєєвої  І.В.

Суддів:Величко  Н.Л. , Москальової  І.В.



за участю прокурора

за участю представників сторін:Не прибув

від позивача:Не прибули

від відповідача:

від третьої особи:ОСОБА_2, ОСОБА_1 –за довір.

Не прибули



розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргуТовариства з обмеженою відповідальністю "Продмаш" м.Мелітополь



на рішення  господарського суду Запорізької області



від25.02.2011 року (складене 09.03.2011 року)



по справі№17/8д/11 (Корсун В.Л.)



за позовомМелітопольського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Мелітопольської міської ради м. Мелітополь

До

Третя особаТовариства з обмеженою відповідальністю "Продмаш" м.Мелітополь

Товариство з обмеженою відповідальністю «МБГ»м. Мелітополь

прозобов’язання внести зміни до договору оренди землі та здійснити перерахунок орендної плати з 01.01.08


В С Т А Н О В И В:

 Мелітопольський  міжрайонний прокурор Запорізької області звернувся до Господарського суду Запорізької області з позовом в інтересах держави в особі Мелітопольської міської ради  до товариства з обмеженою відповідальністю “Продмаш” (далі ТОВ “Продмаш”) про внесення змін до договору оренди землі від 10.01.06 р., шляхом викладення абз. 2 п. 9 розділу: “Орендна плата” договору в наступній редакції: “З 01.01.08 р. річна орендна плата складає три відсотки від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки” та здійснити перерахунок орендної плати з 01.01.08 р.

  Рішенням Господарського суду Запорізької області від 25.02.2011 року по справі № 17/8д/11 позов  Мелітопольського  міжрайонного прокурора задоволений частково, а саме:

внесені зміни до договору оренди земельної ділянки від 10.01.06 р., укладеного між Мелітопольською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю “Продмаш”, зареєстрованому у Запорізькій регіональній філії державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах” 11.05.06 за № 040626200155, шляхом викладення абзацу 2 пункту 9 розділу “Орендна плата” договору у наступній редакції: “Річна орендна плата складає 3 % від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки”.  

Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю “Продмаш”  в доход Державного бюджету України державне мито в сумі  42 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процессу в сумі 118 грн.

Рішення місцевого господарського суду мотивоване посиланням на положення ч. 2 ст. 651, 654, ч. 3 ст. 653 ЦК України, ст. 30, ч. 4, ч. 5 ст. 21 Закону України «Про оренду землі». Господарський суд першої інстанції дійшов висновку про обґрунтованість та правомірність позовних вимог прокурора та позивача в частині внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 10.01.06 р., шляхом визначення розміру орендної плати –3% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, оскільки такі вимоги, на думку суду, відповідають чинному  законодавству. Господарський суд першої інстанції також дійшов висновку, що на час переходу права власності на об`єкти нерухомості від ТОВ «Продмаш»до ТОВ «МБГ»норма ч. 3 ст. 7 Закону України «Про оренду землі»ще не діяла, тому відсутні підстави для її застосування.

Не погодившись з судовим рішенням, товариство з обмеженою відповідальністю “Продмаш” подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення господарського суду першої інстанції, прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позову в повному обсязі, посилаючись при цьому на порушення судом норм матеріального та процесуального права. Відповідач в обґрунтування підстав для скасування рішення посилається на наступне: - судом не надано належної оцінки його доводам стосовно прав позивача, які витікають із договору, а саме згідно ст. 21 Закону України «Про оренду землі»розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України «Про плату за землю»). Згідно частини 3 цієї статті встановлено, що обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди; - статтею 24 Закону України  «Про оренду землі»і п. 25 договору оренди землі від 10.01.06 р. передбачені права та обов`язки сторін за договором, відповідно до цього пункту позивач не має права змінювати розмір орендної плати; - суд не звернув увагу на доводи щодо невідповідності отриманих їм від позивача проектів додаткових угод до договору оренди вимогам закону (ст. ст. 180-182 ГК України), які були повернуті позивачу листом від 14.01.2010 року; - судом не врахована ч. 3 ст. 7 Закону України «Про оренду землі»згідно якої до особи, якій перейшло право власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій земельній ділянці, також переходить право оренди на цю земельну ділянку. Договором, який передбачає набуття право власності на житловий будинок, будівлю або споруду, припиняється договір оренди земельної ділянки в частині оренди попереднім орендарем земельної ділянки, на якій розташований такий житловий будинок, будівля або споруда; - що на час направлення позивачем листа від 28.12.2009 р. № 470/1-04 про зміну умов договору частина 3 статті 7 Закону України «Про оренду землі»вже діяла і позивач повинен був врахувати це; - суд не звернув увагу на те, що у відповідності до п. 37 договору оренди землі від 10.01.06 р. договір припиняється в інших випадках передбачених законом; - судом зроблений невірний висновок про існування на час розгляду спору договору оренди укладеного між позивачем та відповідачем.

Мелітопольська міжрайонна прокуратура у відзиві на апеляційну скаргу доводи скарги заперечила, просила апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення місцевого господарського суду залишити без змін, оскільки вважає його законним та обґрунтованим. Прокурор зазначив, що виникнення права власності на об`єкт нерухомості не на підставі договору відчуження не тягне за собою безумовного переходу права власності на земельну ділянку під об`єктом нерухомості, а вимагає в цьому випадку окремого договірно-правового регулювання, шляхом укладення відповідних цивільно-правових угод між власником земельної ділянки і власником споруди в установленому порядку. Відповідно до рішення учасників ТОВ “МБГ” від 03.06.09 (протокол № 2) відповідач увійшов до складу учасників ТОВ “МБГ” та у якості внеску до статутного фонду за актом від 03.07.09 р. передав майно - будівлі та споруди, розташовані на земельній ділянці, яку відповідач орендує на підставі договору оренди землі від 10.01.06 р. Перехід права власності на об`єкти нерухомого майна надає право новому власнику цих об`єктів на отримання земельної ділянки у власність чи користування при умові відповідного звернення в даному випадку до Мелітопольської міської ради та укладення відповідного договору оренди земельної ділянки.

Прокурор, позивач та третя особа –ТОВ «МБГ»про день, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином, проте до суду не з`явились. Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 08.04.2011 р. про порушення апеляційного провадження у справі № 17/8д/11 явка представників сторін не визнавалась обов`язковою.

Представники відповідача в судовому засіданні 07.06.2011 року доводи апеляційної скарги підтримали, просили апеляційну скаргу задовольнити.

Судове засідання апеляційної інстанції переносилось в порядку ст. 77, ст. 86, ст. 101 ГПК України, витренувались додаткові матеріали на підставі ст.. 101 ГПК України.

Судове засідання апеляційної інстанції фіксувалось за допомогою технічних засобів фіксації відповідно до положень ст.4-4, ст.81-1, ст.99, ст.101 ГПК України.

Колегія суддів, вивчивши матеріали справи, заслухавши доводи відповідача вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Донецьким апеляційним господарським судом встановлено, що 10.01.06 р. між Мелітопольською міською радою (Орендодавець) та товариством з обмеженою відповідальністю “Продмаш” (Орендар) укладено договір оренди земельної ділянки, за умовами якого (п. 1.1.) Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування відповідно до рішення Мелітопольської міської ради від 30.11.05 р. № 1/4 земельну ділянку (землі населених пунктів змішаного використання (1.13.3.УКЦВЗ)), яка знаходиться за адресою: м. Мелітополь, вул. Фрунзе, 57 (кадастровий номер земельної ділянки 2310700000.01.032.0112).

Пунктом 2 вказаного договору сторони визначили, що в оренду передається земельна ділянка загальною площею 54 342,26 кв.м.

Також встановлено, що на земельній ділянці знаходяться об’єкти нерухомого майна: комплекс, а також інші об’єкти інфраструктури: лівнева каналізація, водовод, електричний кабель. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на момент підписання договору становить 8 768 425,69 грн. (п.п. 3, 5 договору).

Згідно з п. 8. договору від 10.01.06 р., договір укладено на 50 років, починаючи з дати його державної реєстрації.

Відповідно до п. 20 договору від 10.01.06 р., передача земельної ділянки орендарю здійснюється у 10-ти денний термін після державної реєстрації цього договору за актом її приймання-передачі.

Спірний договір зареєстрований у Запорізькій регіональній філії державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах”, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 11.05.06 р. за № 040626200155.

Факт передачі земельної ділянки підтверджується актом прийому-передачі земельної ділянки, підписаний уповноваженими представниками сторін та скріплений печатками.

Відповідно до п. п. 9, 10 договору оренди землі від 10.01.06 р., орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі (національній валюті України - гривнях) та розмірі: щомісячно 1/12 частини від загальної річної орендної плати на рахунок Орендодавця… Річна орендна плата встановлюється у розмірі 1,5% від її нормативної грошової оцінки згідно з рішенням Мелітопольської міської ради від 27.06.03 р. № 1/34. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.

Колегія суддів не погоджується з висновком господарського суду першої інстанції про обґрунтованість та правомірність вимог прокурора та позивача щодо внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 10.01.2006 р., з наступних мотивів.

Статтею 2 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»              №309-VI від 03.06.2008 року в Закон України «Про оренду землі» були внесені зміни, зокрема частини 4, 5 статті 21 викладені в наступній редакції: «Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення – розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю»; для інших категорій  земель – трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю». Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині». Вказаний закон набрав чинності з моменту опублікування – з 04.06.2008 р.

          В зв’язку із введенням в дію Податкового кодексу України з 01.01.2011р., Закон України „Про плату за землю” втратив чинність згідно ч. 2 Прикінцевих положень цього Кодексу. Таким чином, питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою з 01.01.2011 р. регулюється виключно Податковим кодексом України.

Згідно із статтею 287 Податкового кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно з вимогами ст.21 Закону України "Про оренду землі" (із змінами та доповненнями) орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, а також не може перевищувати  для земельних ділянок, наданих  для  розміщення, будівництва,  обслуговування  та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази,  розподільчі пункти (пристрої), елект тричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для  інших  земельних  ділянок,  наданих   в  оренду,  - 12 відсотків нормативної грошової оцінки ( ст.ст. 288.5-288.5.2 Податкового кодексу України).

З метою приведення у відповідність до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік»діючих орендних ставок, 17.01.08 р. Мелітопольською міською радою прийнято рішення № 5, яким встановлено, що з 01.01.08 р. мінімальна відсоткова ставка орендної плати встановлена в трикратному розмірі земельного податку.

У зв’язку з визнанням неконституційним та втрату чинності деяких положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів”, прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 03.06.08 № 309-VІ та внесенням відповідних змін до Закону України “Про оренду землі” в частині встановлення мінімальних розмірів річної орендної плати за земельні ділянки, що перебувають в державній та комунальній власності, Мелітопольською міською радою 17.07.08 р. прийнято рішення № 1/24, яким внесено відповідні зміни до рішення Мелітопольської міської ради від 17.01.08 № 5 “Про приведення у відповідність до Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік” орендних ставок”.

Таким чином, умови спірного договору оренди земельної ділянки від 10.01.06 р. в частині розміру орендної плати перестали відповідати вимогам ст. 21 Закону України “Про оренду землі”.

За змістом пункту 13 договору оренди землі від 10.01.06 р. розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни розміру земельного податку, проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а також на підставі рішень Мелітопольської міської ради та в інших випадках, передбачених законом.  

Відповідно до положень ст. 30 Закону України “Про оренду землі” зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

За приписами ч.4 ст.188 Господарського кодексу України, якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Таким чином, діючим законодавством України передбачено, що сторона за договором може звернутися до суду з вимогою щодо внесення змін  до діючого договору за умови, якщо сторони не дійшли згоди про внесення відповідних змін.

За матеріалами справи, листом від 28.12.09 р. № 470/1-04 позивачем відповідачу був направлений проект додаткової угоди до договору оренди землі, яким передбачалось абзац 2 пункту 9 розділу “Орендна плата” спірного договору викласти у наступній редакції: “Річна орендна плата встановлюється у розмірі 3 % від її нормативної грошової оцінки”. Перерахунок орендної плати здійснити з 01.01.08 року. Проте, листом від 14.01.10 р. № 1/544 ТОВ “Продмаш” повернув додаткові угоди на адресу Мелітопольської міської ради.  

З матеріалів справи вбачається, що згідно рішенню зборів засновників ТОВ «МБГ»(протоколу № 2 від 03.07.2009 р.) ТОВ «Продмаш»увійшов до складу учасників ТОВ «МБГ»та у якості внеску до статутного фонду, за актом від 03.07.2009 р., передано майно –будівлі та споруди, розташовані за адресою: м. Мелітополь, вул.. Фрунзе, 57 та вул.. Дзержинського 170/1 та 172/1, які ТОВ «Продмаш»орендував на підставі договору оренди землі від 10.01.06 р.

Згідно акту приймання-передачі від 03.07.2009 року (а.с. 44) ТОВ «Продмаш»передало, а ТОВ «МБГ»прийняло у якості внеску до статутного фонду ТОВ «МБГ»майно, а саме нерухоме майно - будівлі, які належать ТОВ «Продмаш»на праві власноті на загальну суму 1 800 000 грн.

Відповідно до Статуту ТОВ «МБГ»ТОВ «Продмаш»є одним з його засновників та його доля у статутному фонді складає 90,82% - 1800000 грн. –1800 часток.

06.08.2009 року відповідні зміни зареєстровані, про що своїм листом від 28.01.2010 р. № 10-01/28-1 (а.с. 35) відповідач повідомив позивача та відповідно до листа від 07.08.2009 року № У-8/7-1 (а.с. 36) звернувся до КП «Мелітопольське МБТІ»з заявою про реєстрацію права власності.

Підстави та порядок реєстрації права власності на нерухоме майно визначено у Законі України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»та Тимчасовому положенні про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 7/5 від 07.02.2002 р.

Відповідно до ст. 18 зазначеного Закону свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно, видається: 3) юридичним особам у разі внесення до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) об`єктів нерухомого майна їх засновниками (учасниками).

В ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»вказано, що  державна реєстрація прав проводиться на підставі: 2) свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону; 6) інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.

Відповідно до п. 1.2 Тимчасового Положення, державна реєстрація прав –це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, а також право власності на об`єкти незавершеного будівництва шляхом внесення відповідного запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно.

Апеляційним судом встановлено, що на підставі рішення виконавчого комітету Мелітопольської міської ради від 23.09.2010 року № 220/15 ТОВ «МБГ»були отримані відповідні свідоцтва про право власності на нерухоме майно відповідача (а.с. 45-53). Таким чином, саме з 23.09.2010 року ТОВ «МБГ»стало власником нерухомого майна, яке до цього належало ТОВ «Продмаш».

Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України “Про оренду землі” (у редакції Закону України від 05.11.09 № 1702-VI, який набув чинності 10.12.2009 року), до особи, якій перейшло право власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій земельній ділянці, також переходить право оренди на цю земельну ділянку. Договором,  який  передбачає  набуття  права власності на житловий будинок, будівлю або споруду,  припиняється договір оренди земельної ділянки в частині оренди попереднім орендарем земельної ділянки, на якій розташований такий житловий будинок, будівля або споруда.

При цьому, вбачається, що ст. 7 Закону України “Про оренду землі” доповнено частиною 3 на підставі Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку набуття прав на землю” від  05.11.09 р.

Згідно ст. 31 Закону України «Про оренду землі»договір оренди припиняється в разі: - набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці.

Виходячи з вищезазаначеного, колегія суддів погоджується з доводами апелянта, що рішення засновників про збільшення розміру статутного фонду, подальшу передачу нерухомого майна за актом приймання-передачі як внеску до статутного фонду і реєстрацію відповідних змін до установчих документів можна вважати договором, який передбачає набуття права власності на будівлю або споруди, у розумінні до ч. 3 ст. 7 Закону України «Про оренду землі».

Відповідно до ч. 1 ст. 120 Земельного кодексу України, у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об`єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

          Згідно п. «е»ст. 140 Земельного кодексу, підставами припинення права користування земельною ділянкою є набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці.

          Згідно ч. 1 ст. 334 ЦК України, право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.

Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що право користування відповідачем земельною ділянкою, наданою йому в оренду за договором від 10.01.06 р. припинилось ще до того, як Мелітопольська міська рада направила до відповідача додаткові угоди про зміну умов договору.

Крім того, про припинення договору оренди земельної ділянки, з підстав передачи майна до статутного фонду ТОВ «МБГ», вказує лист позивача від 21.01.2011 року № 01-19/2102 направлений ТОВ «МБГ»по результатам звернення  з листом про надання в оренду земельних ділянок.

Таким чином, колегія суддів вважає вимоги прокурора та позивача щодо внесення змін до умов договору оренди від 10.01.06 р. неправомірними та такими, що не підлягають задоволенню.

За таких умов, колегія суддів прийшла до висновку про порушення господарським судом першої інстанції норм матеріального права, що є підставою для часткового скасування рішення господарського суду Запорізької області від 25.02.2011 року у справі № 17/8д/11 та прийняття нової постанови про відмову у задоволенні позовних вимог  Мелітопольського  міжрайонного прокурора, який звернувся в інтересах держави в особі Мелітопольської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю “Продмаш” про внесення змін до договору оренди землі від 10.01.06 р. в повному обсязі.

Результати апеляційного провадження оголошені в судовому засіданні.

Беручи до уваги викладене, керуючись  ст.ст.50-51, ст.53, ст.81-1, ст.85, ст.87, ст.91, ст.92, ст.93, ст.99, ст.101, ст.102, ст.103, ст.. 104, ст.105, ст.. 107, ст.. 111 ГПК України, Донецький апеляційний господарський суд

                                                   П О С Т А Н О В И В:

Рішення господарського суду Запорізької області від 25.02.2011 року у справі № 17/8д/11 –скасувати частково.

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Продмаш”, м. Мелітополь на рішення Господарського суду Запорізької області від 25.02.2011 року у справі № 17/8д/11 –задовольнити.

У задоволенні позову Мелітопольського  міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Мелітопольської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю “Продмаш” про внесення змін до договору оренди землі від 10.01.06 р. –відмовити.

Повний текст постанови складений  14.06.2011 року.

Головуючий суддя (доповідач)                                                              І.В.  Алєєва

Судді:                                                                                                                  Н.Л.  Величко

                                                                                                                 І.В.  Москальова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація