АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-а-405/11Головуючий по 1 інстанції
Категорія 10.3.1 Цибра Н.В.
Доповідач в апеляційній інстанції
Новіков О. М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючогоХрапка В.Д.
суддівБондаренка С.І., Новікова О.М.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_5 на постанову Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 01 березня 2010 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити нарахування та виплату щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни, -
в с т а н о в и л а :
У січні 2010 року ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити нарахування та виплату щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни. Свої вимоги позивач мотивував тим, що він відноситься до категорії «діти війни» та відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії, за віком. Посилаючись на те, що таке підвищення до пенсії йому не виплачувалось, або виплачувалось не повному обсязі, позивач просив визнати таку бездіяльність відповідача неправомірною, та зобов’язати здійснити відповідні перерахунки за 2006-2008 роки.
Постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 01 березня 2010 року ОСОБА_5 в задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить постанову суду скасувати, так як висновки суду не відповідають обставинам справи та постановлена із порушенням норм матеріального і процесуального права та ухвалити нову постанову, якою задоволити його позовні вимоги в повному обсязі.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, але були належним чином повідомлені про час та місце судового засідання.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України колегія суддів вважає можливим розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.
Заслухавши доповідача, дослідивши та обговоривши матеріали справи, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Вирішуючи справу, суд першої інстанції правильно виходив з того, що позивач мав право на щомісячну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитина війни. В своїй постанові суд всебічно і повно проаналізував закони та інші нормативні акти, які регулюють правовідносини сторін і вірно прийшов до висновку, що ОСОБА_5 за 2006 рік права на перерахунок пенсії не мав, за 2007 рік мав право на перерахунок за період з 9 липня по 31 грудня 2007 року, а за 2008 рік – з 22 травня по 31 грудня 2008 року.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України (в редакції, яка діяла на час розгляду справи судом) на звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови в задоволенні адміністративного позову, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
В судовому засіданні відповідач, Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області, настоював на застосуванні строку звернення до суду.
Сам позивач звернувся до суду з позовом 12 січня 2010 року та наполягав на перерахунку його пенсійного забезпечення за період з 1 січня 2006 року по 31 грудня 2008 року.
При вказаних обставинах колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правомірно відмовив позивачеві в задоволенні його вимог, тому підстав для скасування рішення суду немає.
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення , а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 залишити без задоволення..
Постанову Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 01 березня 2010 року залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає чинності через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий :
Судді :