АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 ЧЕРВНЯ 2011 року м. Чернівці
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Чернівецької області у складі:
головуючого Бреславський О. Г.
суддів: Одинака О.О., Перепелюк Л.М.,
секретаря: Злого В.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за скаргою ОСОБА_1 до відділу ДВС Вижницького районного управління юстиції Чернівецької області про скасування постанови про накладення штрафу, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Вижницького районного суду Чернівецької області від 10 травня 2011 року ,-
В С Т А Н О В И Л А:
В травні 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною скаргою, посилаючись на те, що постановою відділу державної виконавчої служби Вижницького районного управління юстиції від 31.03.2011 року за №ВП№20065155 на нього накладено штраф в розмір 170 грн. за невиконання рішення суду. Вважав, що штраф накладено незаконно, оскільки в провадженні цього ж суду знаходиться справа за його скаргою на постанову про накладення штрафу в розмірі 170 грн., винесену 17.03.2011 року з тих же мотивів і підстав , що й в оскаржуваній постанові від 31.03.11 року.
Просив об’єднати в одне провадження справи за скаргами на постанови відповідача про накладення штрафу від 17.03.2011 та 31.03.2011 року. та скасувати постанову №ВП20065155 від 31.03.2011 року.
Ухвалою Вижницького районного суду Чернівецької області від 10 травня 2011 року в задоволенні скарги ОСОБА_1 відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та задовольнити скаргу повністю, посилаючись на неповне з’ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а ухвала - залишенню без змін з наступних підстав.
У силу ст.ст. 5, 11, 89 Закону України «Про виконавче провадження»вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов’язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України. Державний виконавець зобов’язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень. У разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 31 березня 2011 року не виконав рішення Вижницького районного суду Чернівецької області від 20 липня 2009 року, яким його зобов’язано усунути перешкоди ОСОБА_2 в реалізації права власності на земельну ділянку. Цього ж числа старшим державним виконавцем відділу ДВС Вижницького РУЮ при примусовому виконанні виконавчого листа, в присутності понятих, складено акт державного виконавця про невиконання рішення суду та винесено постанову про накладення на ОСОБА_1 штрафу в розмірі 170 грн..
Доказів щодо поважності причин невиконання рішення суду першої інстанції ОСОБА_1 не надав.
З огляду на викладене, суд першої інстанції вірно дійшов висновку про те, що постанову про накладення штрафу на ОСОБА_1 від 31 березня 2011 року винесено старшим державним виконавцем відділу ДВС Вижницького РУЮ, при примусовому виконанні виконавчого листа з додержанням вимог Закону України «Про виконавче провадження».
Не спростовують висновків суду першої інстанції і інші доводи апеляційної скарги.
За таких обставин суд першої інстанції постановив ухвалу з додержанням норм матеріального і процесуального права, а доводи апеляційної скарги не дають підстав для його скасування.
Керуючись статтями 307, 313, 314, 317 ЦПК України, колегія суддів ,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу Вижницького районного суду Чернівецької області від 10 травня 2011 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте вона може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий :
Судді: