УХВАЛА
05 травня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді: Бондарева Р.В.
Суддів: Синельщікової О.В.
Яковенко Л.Г.
При секретарі: Іванові О.К.
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Сімферополі клопотання Управління пенсійного фонду України в м. Алушта АР Крим про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим від 03 вересня 2010 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в м. Алушта АР Крим про визнання протиправними дії та зобов’язання вчинити певних дії, -
ВСТАНОВИЛА:
Оскаржуваним рішенням Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим від 03 вересня 2010 року позов ОСОБА_2 задоволено.
01 листопада 2010 року відповідач – Управління Пенсійного фонду України в м. Алушта Автономної Республіки Крим подав апеляційну скаргу, яка містить клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження. В клопотанні просить поновити строк на апеляційне оскарження рішення від 03 вересня 2010 року, як пропущений з поважних причин, оскільки представник Управління Пенсійного фонду України в м. Алушта Автономної Республіки Крим не приймав участі у судовому засіданні, в якому було ухвалено рішення суду, і копія рішення не була своєчасно направлена.
Перевіривши матеріали справи та доводи клопотання, колегія суддів вважає, що клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 294 Цивільного процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
02 грудня 2010 року було прийнято Закон України «Про внесення зміни до розділу XII «Прикінцеві положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатами. Згідно цього Закону апеляційні суди у справах щодо таких спорів (в яких провадження було відкрито в порядку цивільного судочинства) закривають провадження за правилами Цивільного процесуального кодексу України та розглядають їх у порядку адміністративного судочинства, апеляційні скарги щодо таких спорів, які подані до апеляційних судів до 1 грудня 2010 року в порядку цивільного судочинства, та апеляційні скарги, передані відповідним апеляційним судам згідно з пунктом 2 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI, провадження за якими не відкрито, розглядаються цими апеляційними судами у порядку адміністративного судочинства. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, тобто з 30.12.2010 року.
Відповідно до частини 4 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Із матеріалів справи вбачається, що копія рішення від 03 вересня 2010 року була отримана Управлінням Пенсійного фонду України в м. Алушта Автономної Республіки Крим 28 вересня 2010 року.(а.с.24).
Таким чином, строк на апеляційне оскарження рішення закінчився 08 жовтня 2010 року, однак, незважаючи на ці обставини, відповідач подав апеляційну скаргу лише 01 листопада 2010 року, тобто майже через 34 дня після отримання копії рішення, не навівши поважних причин, які затримали апеляційне оскарження рішення на вказаний строк.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що поважних причин пропуску строку апеляційного оскарження не встановлено, підстав для поновлення строку немає, а тому клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження слід залишити без задоволення, а апеляційну скаргу на рішення суду – без розгляду на підставі частини 4 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Виходячи з наведеного та керуючись статтями 186, 197 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,
УХВАЛИЛА:
Відмовити Управлінню Пенсійного фонду України в м. Алушта Автономної Республіки Крим в задоволенні клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження рішення Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим від 03 вересня 2010 року .
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Алушта Автономної Республіки Крим на рішення Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим від 03 вересня 2010 року залишити без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Судді:
Бондарев Р.В. Синельщікова О.В. Яковенко Л.Г.