УХВАЛА
29 квітня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді: Бондарева Р.В.
Суддів: Синельщікової О.В.
Яковенко Л.Г.
При секретарі: Іванові О.К.
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Сімферополі клопотання Управління пенсійного фонду України в м. Саки АР Крим про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 21 травня 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в м. Саки АР Крим про поновлення строку для звернення до суду за захистом порушеного права, визнання дій відповідача неправомірними, зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену соціальну державну допомогу,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 21 травня 2010 року позов задоволено частково: визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду у м. Саки АР Крим по нарахуванню та виплаті ОСОБА_2 державної соціальної допомоги по статусу «Діти війни» за період з 08.09.2008 року по 08.09.2009 року. Зобов’язано управління Пенсійного фонду у м. Саки АР Крим здійснити нарахування ОСОБА_2 відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком як дитині війни, виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати з 08.09.2008 року по 08.09.2009 року. Позов в іншій його частині залишено без задоволення.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, Управління Пенсійного фонду України в м. Саки АР Крим 10 вересня 2010 року, з пропуском строку, подало безпосередньо до суду першої інстанції апеляційну скаргу та клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду.
Клопотання мотивоване тим, що Управління пенсійного фонду України в м. Саки АР Крим отримало копію постанови 16 серпня 2010 року, а тому просить визнати причини пропуску строку поважними та поновити строк.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає необхідним відмовити у поновленні строку на апеляційне оскарження з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу – з дня складання в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Частиною 5 статті 186 КАС України передбачено, що апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Як вбачається з матеріалів справи, постанова суду ухвалена у відсутності представника Управління Пенсійного фонду України в м. Саки АР Крим, копія постанови отримана 16.08. 2010 року, а апеляційна скарга подана лише 10.09. 2010 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Колегія суддів вважає, що у апелянта з 16 серпня 2010 року до 10 вересня 2010 року було достатньо часу для своєчасного подання апеляційної скарги.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що строк на апеляційне оскарження постанови суду Управлінням Пенсійного фонду України в м. Саки АР Крим пропущено без поважних причин.
Інших обставин, які б вказували на наявність підстав для поновлення пропущеного строку колегії суддів не представлено.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 102, 186 КАС України, колегія суддів судової палати, -
УХВАЛИЛА:
Клопотання Управління пенсійного фонду України в м. Саки Автономної Республіки Крим відхилити.
Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в м. Саки Автономної Республіки Крим на постанову Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 21 травня 2010 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів.
Судді: