Судове рішення #1689559
Справа №2-231/2007 p

Справа №2-231/2007 p.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

03 травня 2007 року                                                          Ананьївський районний суд Одеської області

в складі: головуючого судді - Николайчука В.О.

при секретарі                - Калін О.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ананьєві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів на утримання повнолітньої непрацездатної дитини-інваліда,

 

УСТАНОВИВ:

 

Позивач посилається на те,  що за рішенням Ананьївського районного суду Одеської області вона одержує аліменти на утримання неповнолітнього сина,  ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,  які відповідач сплачує в розмірі 1А частини свого заробітку з червня 1989 року.

16 квітня 2007 року дитині виповнюється 18 років і стягнення аліментів по минулому рішенню суду закінчується,  але їхній син є інвалідом дитинства,  що підтверджується відповідним пенсійним посвідченням,  він постійно хворіє,  в зв'язку з чим потребує матеріальної допомоги. Він майже кожні два місяці поміщається в психоневрологічний диспансер,  на що також потрібні кошти.

Відповідач працює і може надавати матеріальну допомогу на утримання сина.

Просить стягнути з відповідача кошти на її користь на утримання повнолітнього сина,  інваліда дитинства в твердій грошовій сумі по 300 гривень щомісячно,  довічно,  починаючи з 16 квітня 2007 року.

В судовому засіданні позивач змінила позовні вимоги та просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання повнолітнього сина-інваліда в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів щомісячно.

Відповідач позовні вимоги визнав частково.

Згідно зі  ст. 198 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку,  сина,  які потребують матеріальної допомоги,  якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.

Заслухавши пояснення позивача,  яка підтримала позовні вимоги в повному обсязі,  відповідача,  який пояснив,  що він виплачував аліменти на утримання сина до 18 років,  син отримує пенсію,  а у нього хвора мати,  тому він не може виплачувати сину по 300 гривень щомісячно,  дослідивши матеріали справи: копію свідоцтва про народження дитини (а.с. 4),  копію пенсійного посвідчення ОСОБА_1 (а.с. 7),  довідку видану Кохівською сільською радою Ананьївського району Одеської області,  з якої вбачається,  що ОСОБА_2 дійсно працює завідуючим ФАПом в с. В.Боярка Ананьївського району і сплачує аліменти в розмірі 25% на ім'я ОСОБА_1 (а.с. 11),  довідку видану Кохівською сільською радою Ананьївського району Одеської області ОСОБА_2,  з якої вбачається,  що в склад його сім'ї- входить мати ОСОБА_4 (а.с. 12),  довідку видану ОСОБА_3,  з якої вбачається,  що він знаходиться на обліку в Ширяєвської райдержадміністрації УПСП і отримує державну соціальну допомогу дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства 2 групи в розмірі 324, 80 грн. (а.с. 11),  суд приходить до висновку,  що позовні вимоги підлягають задоволенню з стягненням витрат по справі з відповідача,  виходячи з матеріального становища сторін.

Керуючись  ст.  198, 200 Сімейного кодексу України,   ст.  ст. 209, 212-215 ЦПК України,  суд, -

РІШИВ:

Стягнути з ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,  мешканця АДРЕСА_1,  на користь ОСОБА_1 на утримання повнолітнього сина-інваліда ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,  у розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів щомісячно,  довічно,  але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стягнути з ОСОБА_2 держмито в прибуток держави в сумі 51 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в сумі 7 гривень 50 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені нею витрати по справі в сумі 150 гривень.

 

Аліменти підлягають стягненню з дня досягнення сином повноліття,  16 квітня 2007 року.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація