УХВАЛА
Іменем України
"10" липня 2007року
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі: головуючого-судді: Худякова A.M., суддів: Головчук СВ., Забродського М. І., при секретарі судового засідання: Хоменко Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 5 січня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до арбітражного керуючого Данилюка Сергія Борисовича ліквідатора ПП "Перемога" с. Шахворостівка, Коростишівського району про визнання права власності,
ВСТАНОВИЛА:
У поданій апеляційній скарзі ОСОБА_1 порушує питання про. скасування рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 5 січня 2007 року, яким в задоволені позову відмовлено. Апелянт просить постановити нове рішення по суті позовних вимог, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права.
Заперечуючи проти доводів апеляційної скарги, представник відповідача пояснив, що угода, яка була укладена між позивачкою і директором ПП "Перемога", за формою та змістом суперечить вимогам чинного законодавства, оскільки нотаріально не посвідчувалась.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
ОСОБА_1, покликаючись до суду з позовом, посилалась на те, що 29 червня 2004 року вона внесла в касу ПП "Перемога" 5064 грн. в зв'язку з придбанням у власність приміщення складу в с. Шахворостівка Коростишівського району, тому просила визнати за нею право власності на приміщення складу.
Справа № 22ц/480
Відповідно до ст. 328" ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Статтею 657 ЦК України передбачено, що договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку, або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації-.
Відмовляючи ОСОБА_1 в задоволенні позову, суд правильно виходив з- того, підстав для визнання за нею права власності на приміщення складу в с. Шахворостівка немає, оскільки договір купівлі-продажу складу нотаріально не посвідчувався та не реєструвався в БТІ. Крім того, ще 21 червня 2004 року державною виконавчою службою вказаний склад був описаний і на нього накладений арешт.
Долучені до позову накладні від 29 червня 2004 року та квитанція до прибуткового касового ордеру не можуть слугувати доказом того, що ОСОБА_1 придбала приміщення складу в с. Шахворостівка Коростишівського району.
Як видно з матеріалів справи ОСОБА_1 не зверталась до суду з вимогами про визнання дійсною угоди купівлі-продажу складу в с. Шахворостівка або виключення з акту опису цього складу.
Доводи апелянта про порушення судом норм матеріального і процесуального права при розгляді справи є безпідставними.
Судом об'єктивно оцінено зібрані по справі докази, дано їм правильну правову оцінку. Оскаржуване рішення є законним і обґрунтованим, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст. ст. 304, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Шатилової Лариси Борисівни відхилити.
Рішення Коростишівського районного суду Житомирської області ві-д 5 січня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України на протязі двох місяців.