УХВАЛА
Іменем України
19 липня 2007 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Житомирської області у складі: головуючого : судді Франовської К.С. суддів : Товянської О.В., Широкової Л.В. при секретарі судового засідання : Забеліній О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Луганському районі Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населения Луганської райдержадміністрапії Житомирської області (далі - Управління праці), Обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації (далі - Обласний центр) про стягнення коштів, передбачених Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
за апеляційною скаргою Обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
на рішення Луганського районного суду Житомирської області від 20 жовтня 2005 року, -
встановила:
У вересні 2005 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом. Просила стягнути невиплачені кошти за 2002-2005 роки. При цьому зазначала, що є пенсіонеркою, потерпілою внаслідок аварії на ЧАЕС. Відповідачі неправомірно виплачували їй допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та доплату до пенсії у розмірах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26 липня 1996 року, хоча розмір цих виплат суперечить ст. ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі Закон), який передбачає виплату коштів у кратному розмірі до мінімальної заробітної плати. Просила стягнути з Управління праці та Управління Пенсійного фонду недоотримані кошти в сумі відповідно 5267, 50 грн. та 14520, 20 грн.
В процесі розгляду справи ОСОБА_1 уточнила свої позовні вимоги та просила суд стягнути з Обласного центру 1420, 10 грн. допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва, від решти позовних вимог відмовилась.
Рішенням Луганського районного суду від 20 жовтня 2005 року позов задоволено частково. Стягнуто з Обласного центру по нарахуванню та виплаті пенсій та допомоги Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації на користь ОСОБА_1 1420, 10
Справа №22ц/1236 Головуючий у суді 1-ї інстанції Бичківська К.Г.
Категорія 59 Суддя-доповідач Товянська О.В.
грн. допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства.
Додатковим рішенням Луганського районного суду від 20 квітня 2007 року в задоволені позовних вимог ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Луганської райдержадміністрації, Управління пенсійного фонду України в Луганському районі Житомирської області відмовлена за безпідставністю.
В апеляційній скарзі Обласний центр порушує питання про скасування зазначеного рішення, посилаючись на те, що рішення постановлене з порушенням норм матеріального та процесуального права. Зокрема зазначає, що порядок застосування Закону визначається постановою Кабінету Міністрів України, рішення якого є обов'язковим для виконання. Фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок державного бюджету, використання державних коштів на цілі, не передбачені кошторисом заборонено.
Апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення виходячи з наступного.
Справа розглянута в порядку цивільного судочинства за правилами ЦПК України.
З матеріалів справи вбачається, що позивачка звернулася до суду з позовом у вересні 2005 року. Відповідачами зазначила суб'єктів владних повноважень, якими є Управління праці, Обласний центр та Управління Пенсійного фонду.
З 01 вересня 2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України, компетенція якого поширюється на вирішення даних спорів. Постановляючи рішення по суті спору, суд не звернув уваги на ту обставину, що відповідно до вимог ч.1 ст. 15 ЦПК України, п.1 ч.1 ст. 3, ч.1 ст. 17 КАС України даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
З огляду на викладене, рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню та відповідно до ч. 1 ст. 205 ЦПК провадження в справі слід закрити.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 303, 304, 307, 310, 313-315, 324, 325 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу Обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації задовольнити частково.
Рішення Луганського районного суду Житомирської області від 20 жовтня 2005 року скасувати.
Закрити провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Луганському районі Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Луганської райдержадміністрації Житомирської області, Обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації про стягнення коштів, передбачених Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.