Судове рішення #1684562
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а

             

ПОСТАНОВА

 

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"23" січня 2008 р.

Справа № 2/120-77А.

 

за позовом Підприємця ОСОБА_1, с. Зміїнець Луцького р-ну

до Луцького районного центру зайнятості, м. Луцьк

третя особа на стороні відповідача ОСОБА_2, с. Прилісне Маневицького р-ну

про  зобов'язання зняти з реєстрації трудовий договір

 

Суддя      Л. О.Черняк

                                                                      при секретарі Андрусенко О. О.

 

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача: ОСОБА_1 - підприємець

від відповідача: Кисильчук Н. В. - юрисконсульт (довіреність у справі)

від третьої особи: -

 

Представникам сторін у судовому засіданні роз'яснені права та обов'язки, передбачені ст. ст. 49, 51 КАС України.

 

Суть спору: позивач - підприємець ОСОБА_1 в позовній заяві просить суд зобов'язати  Луцький районний центр зайнятості зняти з реєстрації трудовий договір № 3841 від 16.02.2007 р., укладений з ОСОБА_2.

          У позовній заяві підприємець посилається на те, що водій ОСОБА_2 не з'являється без поважних причин на роботу, у зв'язку з чим підприємець має намір розірвати трудовий договір.

Відповідачем підприємцю у знятті з реєстрації трудового договору відмовлено, про причини відмови не повідомлено, чим порушено п. 6, 7 Порядку реєстрації трудового договору, затв. Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 8 червня 2001 року N 260.

 

Представник Луцького районного центру зайнятості письмових пояснень не подав, в засіданні суду позовні вимоги визнав.

 

Третя особа на стороні відповідача ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, хоча був належно повідомлений про час та місце розгляду справи, що стверджується поштовим повідомленням № 265508 від 08.01.2008 р.

 

          Із досліджених матеріалів справи, пояснень представників сторін суд

встановив:

          16 лютого 2007 року між підприємцем ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено трудовий договір, відповідно до якого ОСОБА_2 прийнятий на роботу водієм із заробітною платою 400 грн. на місяць.

          Згідно доповідних записок від 07.04.2007 р., від 12.04.2007 р., від 22.04.2007 р. (а. с. 13-15) ОСОБА_2 не з'являвся на роботу, чим порушував режим роботи водіїв.

          Факт прогулу працівником стверджується також актом (а. с. 19), яким встановлено, що водій на роботу не з'являється, про причини неявки роботодавця не повідомляє.

          На звернення підприємця ОСОБА_1 до Луцького районного центру зайнятості про зняття з реєстрації трудового договору від 16.02.2007 р., останній йому відмовив.

          Відповідно до ст. 24 КЗпП України додержання письмової форми при укладенні трудового договору є обов'язковим при укладенні такого договору з фізичною особою.

          Приписами ст. 241 КЗпП встановлено, що у разі укладення трудового договору між працівником і фізичною особою фізична особа повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України.

          Відповідно до ст. 259 КЗпП передбачено, що нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю здійснюють спеціально уповноважені на те органи та інспекції, які не залежать у своїй діяльності від власника або уповноваженого ним органу.

          Наказом міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 р. № 260 „Про затвердження форми трудового договору між працівником і фізичною особою та Порядком реєстрації трудового договору між працівником та фізичною особою” зареєстрованою в міністерстві юстиції України 27.06.2001 р. за № 554/5745 - контроль за додержанням законодавства про працю України фізичною особою, яка використовує найману працю, здійснює Міністерство праці та соціальної політики України.

          Пунктами 6, 7, 8 названого Порядку встановлено, що у разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково в трудовому договорі фізична особа робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статті КЗпП України, про що сторони сповіщають державну службу зайнятості, яка зареєструвала трудовий договір.

          Відповідальна особа центру зайнятості протягом трьох днів повинна зняти трудовий договір з реєстрації, про що робиться відмітка у книзі реєстрації трудових договорів. На підставі цього запису відповідальна особа центру зайнятості робить на трьох примірниках трудового договору відповідний запис. Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи.

          Відповідно до п. 4 ст. 36 КЗпП підставою припинення трудового договору є, розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (ст. 40). Згідно п. 4 ст. 40 КЗпП трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадку прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.

Наведене свідчить, що підприємець має законні підстави звільнити ОСОБА_2 на підставі п. 4 ст. 36 КЗпП.

          Відмовляючи в реєстрації розірвання трудового договору відповідач обмежив права позивача на розірвання трудового договору на підставах передбачених ст. 40 КЗпП України. При цьому, відповідачем не враховані несприятливі наслідки, які можуть наступити для позивача у разі не зняття з реєстрації трудового договору внаслідок його розірвання за ініціативою позивача (неможливість внесення до трудової книжки працівника запису про звільнення з роботи, безпідставні відрахування на заробітну плату фактично непрацюючої особи, страхові внески, пенсійне забезпечення тощо).

          Таким чином наведені докази у справі свідчать про безпідставність відмови центром зайнятості у знятті в реєстрації трудового договору між підприємцем та ОСОБА_2

 

Керуючись ст. 55, 94, ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексом законів про працю України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

Зобов'язати Луцький районний центр зайнятості зняти з реєстрації трудовий договір від 16.02.2007 р. за № 3841 (дата реєстрації 16.02.2007), укладений між підприємцем ОСОБА_1 та ОСОБА_2

 

Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 20 днів після подання  заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя                                                                       Л. О. Черняк

 

          Суддя                                                             Черняк Л.О.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація