Судове рішення #16845
9/105/06 (8/367)

           

 

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

___________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про зупинення апеляційного провадження

"26" червня 2006 р.

Справа № 9/105/06 (8/367)

м. Одеса


          Одеський апеляційний господарський суд у складі:


головуючого судді Мишкіної М.А.

                     суддів Сидоренко М.В.,

                                 Таценко Н.Б.



Розглянувши матеріали апеляційної скарги ВАТ „Миколаївська теплоелектроцентраль”

на ухвалу господарського суду Миколаївської області від 27.03.2006 р.

по справі № 9/105/06  (8/367)

за заявою ВАТ „Миколаївська теплоелектроцентраль”

про перегляд за нововиявленими обставинами постанови арбітражного суду Миколаївської області  від 28.02.2001 р. по справі №8/367

за позовом ЗАТ „Торгівельно-енергетична компанія „Ітера Україна”

до ВАТ  „Миколаївська теплоелектроцентраль”

про стягнення 15 549 797, 71 грн.



ВСТАНОВИВ:


У вересні 2000 р. ЗАТ „Торгівельно-енергетична компанія „Ітера Україна” звернулась до арбітражного суду Миколаївської області з позовом до ДП „Миколаївська ТЕЦ” про стягнення 15 549 797, 71 грн.

Постановою арбітражного суду Миколаївської області від 28.02.2001р. про перевірку в порядку нагляду рішення суду від 06.11.2000р. по справі №8/367 останнє змінено; резолютивну частину рішення викладено в такій редакції: стягнути з р/р ДП „Миколаївська ТЕЦ”, м.Миколаїв на користь ЗАТ „Торгівельно-енергетична компанія „Ітера Україна”, м. Київ  заборгованість у сумі 13 464 151, 23 грн., держмито в сумі 1700 грн. та арбітражні витрати в сумі 69 грн.

У лютому 2006 р. ВАТ  „Миколаївська теплоелектроцентраль” звернулось до господарського суду Миколаївської області з заявою про перегляд постанови від 28.02.2001р.  за нововиявленими обставинами та просило змінити її, зменшивши суму боргу  13464151, 23 грн. визначену до сплати на користь позивача частково, у сумі 8654535,49 грн., встановити до сплати 4809615,74 грн.

Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 27.03.2006 р. ( суддя Філінюк І. Г.) постанову арбітражного суду Миколаївської від 28.02.2001р. по справі №8/367 залишено без змін.

Не погоджуючись з зазначено ухвалою, ВАТ  „Миколаївська теплоелектроцентраль” звернулось до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Миколаївської області від 27.03.2006 р., переглянути постанову арбітражного суду Миколаївської області від 28.02.2001 р. за нововиявленими обставинами та прийняти нове рішення, яким зменшити суму боргу  13464151, 23 грн. визначену до сплати на користь позивача частково, у сумі 8654535,49 грн., встановити до сплати 4809615,74 грн.

Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 01.06.2006 р. відновлений ВАТ „Миколаївська теплоелектроцентраль” пропущений строк подання апеляційної скарги та прийнято скаргу до провадження колегії суддів Одеського апеляційного господарського суду.

26.06.2006 р. ЗАТ „Торгівельно-енергетична компанія „Ітера Україна” звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Одеського апеляційного господарського суду  від 01.06.2006 р. та прийняти рішення про повернення апеляційної скарги відповідачу.

Відповідно до ч. 1 ст. 79 ГПК України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.

Відповідно до ст. 99 ГПК України в апеляційній інстанції справи переглядаються за правилами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей, передбачених у цьому розділі. Апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.

Виходячи з наведеного, судова колегія вважає, що перегляд в апеляційному порядку оскаржуваної ухвали є неможливим до  розгляду Вищим господарським судом України касаційної скарги на ухвалу Одеського апеляційного господарського суду  від 01.06.2006 р., що є підставою для зупинення  апеляційного провадження відповідно до ч. 1 ст. 79 ГПК України.



Керуючись ст.ст.79 ч.1, 86, 99 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів

                                                        УХВАЛИЛА:


1. Апеляційне провадження за апеляційною скаргою ВАТ  „Миколаївська теплоелектроцентраль” на ухвалу господарського суду Миколаївської області від 27.03.2006р. по справі №9/105/06 (8/367)  зупинити до закінчення перегляду в касаційному порядку ухвали Одеського апеляційного господарського суду  від 01.06.2006 р. про прийняття апеляційної скарги до провадження.

2.  Касаційну скаргу ЗАТ „Торгівельно-енергетична компанія „Ітера Україна” разом зі справою №9/105/06 (8/367) направити до Вищого господарського суду України .



    

Головуючий суддя:                                                                                   Мишкіна М.А.



Судді:                                                                                            Таценко Н.Б.



                                                                                                                 Сидоренко М.В.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація