ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 320
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.01.2008 | Справа №2-11/17288-2007А |
За позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань України у Сімферопольському районі АРК, (95051, м.Сімферополь, вул..Толстого, 19, к.9)
До відповідача Науково-виробничого центра м’ясного птахівництва, (Сімферопольський район, с.Мирне, вул..Белова, 3)
Про стягнення 1235,56 грн.
Суддя А.С. Цикуренко
При секретарі Круцюк П.С.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – Нефедова Т.В., дов. у справі
Від відповідача – не з’явився
Обставини справи:
Позивач звернувся з позовними вимогами до відповідача про стягнення 1235,56грн. заборгованості зі сплати страхових внесків.
Відповідач в своєму відзиві (вх.№1043 від 21.01.2008 р.) згоден з позовними вимогами у повному обсязі.
В судове засідання 21.01.2008 р. відповідач у судове засідання не з’явився, відзива або заперечень на позовни вимоги не представив, про причини неявки суд не повідомив, про день розгляду справи ізвещався належним чином : рекомендованою поштою з повідомленням (а.с.16).
Згідно п.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.
По клопотанню представників сторін провадження по справі здійснювалося російською мовою у відповідності зі ст. 10 Закону України “Про судоустрій”.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, вислухавши представників сторін, суд
в с т а н о в и в:
Науково-виробничий центр м’ясного птахівництва, (Сімферопольський район, с.Мирне, вул..Белова, 3) зареєстрований та є платником страхових внесків у Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань в Сімферопольському районі АРК.
Згідно представленої розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 9 місяців 2007 р., а також акту перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачення коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 09.11.2007 р. №67, за відповідачем зі станом на 04.12.2007 р. значиться прострочена недоїмка в розмірі 1235,56грн. (страхови внески 1095,49 грн., пеня 140,07 грн.).
У відповідності зі ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві й професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності» роботодавець зобов'язаний вчасно, у повному обсязі сплачувати у встановленому порядку страхові внески у фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві на Україні. Тарифи, розмір і порядок сплати визначений ст. 47 вищевказаного Закону, а також Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійному захворюванні, які спричинили втрату працездатності». П. п. 4.12 і п. 5 Інструкції про порядок перерахунку, обліку й витрати страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань України № 12 від 20.04.2001р., страхувальники - платники страхових внесків зобов'язані щомісяця, у день одержання коштів на оплату праці в установах банку перераховувати страхові внески у Фонд.
Згідно ст..52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві й професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності» страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до закону. За прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків із страхувальника стягується пеня згідно із законом. За несвоєчасне та неповне нарахування і сплату страхових внесків, приховування (заниження) суми заробітної плати (доходу), на яку нараховуються страхові внески, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо страхових внесків, несвоєчасне інформування Фонду соціального страхування від нещасних випадків про чисельність працівників, річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), суму заробітної плати на підприємстві, нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, про зміни технології робіт або виду діяльності підприємства, ухилення від подання заяви про взяття на облік або несвоєчасне подання заяви про взяття на облік у Фонді соціального страхування від нещасних випадків, за вчинення дій, що перешкоджають уповноваженим особам органів Фонду соціального страхування від нещасних випадків у здійсненні перевірок, страхувальник притягується до відповідальності згідно із законом.
У чинність ст. 55 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві й професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності» спори щодо страхових внесків, а також щодо розміру шкоди й прав на його відшкодування, накладення штрафів й інших питань вирішується в судовому порядку.
Тим самим несвоєчасне перерахування обов'язкових страхових внесків заподіює збиток Фонду, а в його особі й державі, ущемляє інтереси громадян, що захищають їм, що потерпіли від нещасного випадку на виробництві, тому що дані кошти згодом витрачаються на поліпшення охорони праці на підприємстві, і попередження нещасних випадків, а також на відшкодування збитку потерпілим від каліцтва на виробництві.
Тому що відповідач у чинність закону зобов'язаний вчасно й у повному розмірі сплачувати страхові внески, вимога про стягнення заборгованості в сумі 1235,56грн. (страхови внески 1095,49 грн., пеня 140,07 грн.), що підтверджується матеріалами справи (а.с.5-10), та підлягає задоволенню в повному обсязі.
У відповідності зі ст. 71 КАС України відповідач повинен надати доказ погашення заборгованості, тоді як таких, на відповідну суму заборгованості, він суду не представив.
При таких обставинах позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступна та резолютивна частина постанови оголошена в судовому засіданні 21.01.2008 р.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 150, 160-163 КАС України, суд
Постановив :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Науково-виробничого центра м’ясного птахівництва, (Сімферопольський район, с.Мирне, вул..Белова, 3), (п/р 26001000130765 АКБ «ЧБРР», МФО 384577, ЄДРПОУ 05505325, реєстраційний номер у фонді 0120000065) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань України у Сімферопольському районі АРК, (95051, м.Сімферополь, вул..Толстого, 19, к.9), (отримувач : ВВД ФССНВП України у Сімферопольському районі, ОКПО 244110234, банк отримувача – УГК в АРК, м.Сімферополь, МФО 824026, р/р 37177400900268) 1095,49 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків та пені в сумі 140,07 грн.
Виконавчий лист видати після вступу постанови у законну чинність.
Постанова складена та підписана 25.01.2008 р.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст..160 КАСУ – з дня складення у повному обсязі).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст..186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Цикуренко А.С.