Справа № 2-712/2007р
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2007 року Цюрупинський районний суд
Херсонської області в складі:
головуючого судді Заславець Н.В.
при секретарі Орловій О.С.
за участю позивача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Цюрупинську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Позивач в судовому засіданні позов підтримала та суду пояснила, що з відповідачем перебуває у першому шлюбі з 14.02.1953 року, який зареєстровано Гладківською сільською радою Голопристанського району Херсонської області, актовий запис № 7. Від вказаного шлюбу мають повнолітнього сина, ОСОБА_3, 1954 року народження. Спільне життя не склалося через зловживання відповідачем спиртними напоями, постійні сварки, несумісність характерів. Більше 15 років тому назад вони переїхали с. Тельман Голопристанського району в м. Цюрупинськ , і відповідач не встигши прописатися, в 1992 році виїхав на проживання в невідомому напрямку, і з того часу вона з ним не спілкувались. Один раз син його випадково зустрів в Херсоні, і він сину розповідав, що має іншу сім»ю. Його місце проживання їй невідоме. Останнє відоме місце проживання- м. Цюрупинськ в її будинку. Існуючий шлюб носить формальний характер, тому наполягає на розірванні шлюбу. Витрати по справі просить віднести на відповідача.
Відповідач за місцем фактичного проживання відсутній згідно поштового повідомлення, тому в Цюрупинській міськрайонній газеті "Вісник Олешшя" судом за останнім відомим місцем проживання відповідача було розміщено оголошення про дату, час та місце розгляду справи, тому суд вважає відповідача повідомленим і розглядає справу у його відсутності згідно до положень 4.9 ст. 74 ЦПК України і ухвалює заочне рішення відповідно до ч. 4 ст 169 ЦПК України, проти чого позивач не заперечує.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що сторони перебувають в шлюбі з 14.02.1953 року, який зареєстровано Гладківською сільською радою Голопристанського району Херсонської області, актовий запис № 7 і який для обох є першим. Від вказаного шлюбу мають повнолітнього сина. Спільне життя сторони припинили в 1992 році з вини відповідача, який зловживав спиртним та вчиняв постійні сварки. Відповідач виїхав в невідомому напрямку з м. Цюрупинська і його місце перебування невідоме. Існуючий шлюб протягом 15 років носить формальний характер.
Таким чином, суд приходить до висновку, що збереження формального шлюбу суперечить інтересам позивача, тому його належить розірвати. Витрати по справі віднести на відповідача.
Відповідно до ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що має істотне значення.
На піставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, ч.4 ст. 169, 212-215, 224-228 ЦПК України, ст. ст. 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 14.02.1093 року Гладківською сільською радою Голопристанського району Херсонської області, актовий запис № 7, розірвати.
Стягнути зОСОБА_2 в доход держави 17, 00 гривень державного мита при оформленні розірвання шлюбу в органах РАЦСу.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача про його перегляд, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії вказаного рішення.
На рішення протягом десяти днів у разі залишення заяви про перегляд судового рішення без задоволення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження до апеляційного суду Херсонської області через Цюрупинський районний суд. Апеляційна скарга подається в тому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.