№ 3-3237/07
ПОСТАНОВА
16 травня 2007 року м. Костянтинівна
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Нейло В.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Територіальної Державної інспекції праці у Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, який народився в АДРЕСА_1, громадянин України, освіта середня-технічна, приватний підприємець, мешкає в АДРЕСА_1, - за ст. 41 ч.1 КпАП України, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно акту перевірки НОМЕР_1 від 19 квітня 2007 року, при перевірці СПД ОСОБА_1 встановлено, що здійснення підприємницької діяльності супроводжується використанням найманої праці працівників, допустив порушення чинного законодавства України про працю, а саме: ст. 50, 52, 66, 79, 96, ст. 97, ст. 115 ст. КЗпП України, ст.24, 30 Закону України «Про оплату праці», ст. 10 Закону У країни «Про відпустки». Встановлено - для працівника
встановлено шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем, з робочим часом з 8-00 до 17-00 годин, без перерви, що не відповідає заключному трудовому договору і є порушенням ст. 50 та 52 КЗпП України, так як при шестиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин та 40 годин на тиждень. В порушення ст.66 КЗпП України робітникам не надається перерва для відпочинку та харчування. Згідно зі ст.30 Закону України «Про оплату праці», власник або уповноважений ним орган зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку, в порушення указаного Закону табеля обліку робочого часу, відомості про нарахування та виплату заробітної плати робітнику відсутні. Заробітна плата виплачується ОСОБА_2 без документального оформлення. В порушення ст.ст. 96, 97 КЗпП України посадові оклади робітників сформовані з порушенням норм та гарантій передбачених Галузевою угодою між Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України, асоціацією роботодавців торгівлі та комерційної сфери економіки України, ЦК профспілки працівників торгівлі та комерційної сфери економіки України, Загальними положеннями якої передбачено, що вона поширюється на всіх працівників прийнятих на умовах найму, незалежно від форм власності. Так оклад продавця продовольчих товарів згідно умов договору складає 300 грн., а повинен складати з 1.12.2006 року не менш, як 624 грн., а з 1.04.2007 року не менш, як 655 грн. Не визначені також строки виплати заробітної плати, фактично заробітна плата робітникам виплачується один раз на місяць, що є порушенням ст. 115 КЗпП України та ст. 24 Закону України «Про оплату праці». В порушення ст. 79 КЗпП України та ст. 10 Закону України «Про відпустки» не забезпечено порядок надання щорічних відпусток, а саме відсутній графік щорічних відпусток, та облік відпусток, що надаються працівникам. Згідно з трудовим договором між робітниками та фізичною особою оплата праці складає мінімальну заробітну плату. Мінімальна заробітна плата - законодавчо встановленню! розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю. Посаду продавця не може бути віднесено до некваліфікованої праці.
ОСОБА_1 в суді факт вчинення правопорушення визнав.
В діях ОСОБА_1 вбачається скоєння правопорушення, передбаченого ст.41 ч.1 КпАП України, - порушення вимог законодавства про працю.
Керуючись ст.ст. 41 ч.1, 283 КпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення - штраф в сумі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
Штраф слід перерахувати на р/р НОМЕР_1 у банк ВДК м. Костянтинівка Донецької області, МФОНОМЕР_2, код ЗКПО НОМЕР_3.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Постанова набула чинності 16 травня 2007 року і її може бути пред'явлено до виконання до 16 серпня 2007 року.