УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-5067/2011
"04" липня 2011 р. року м. Сімферополь
суддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим Шильнов М.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя про визнання дій неправомірними та зобов’язання провести перерахунок пенсії,-
В С Т А Н О В И В:
01.07.2011 року ОСОБА_2 звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя про визнання дій неправомірними та зобов’язання провести перерахунок пенсії з 01 лютого 2010 року.
Згідно частини 5 ст. 107 КАС України, після одержання позовної заяви, суддя вирішує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 1 ст. 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Позивачем оскаржується бездіяльність відповідача та ставляться позовні вимоги за період з 01 лютого 2010 року, але як вбачається з листа Пенсійного Фонду України в Залізничному районні м. Сімферополя від 10.05.2011 року , позивачка звернулась з заявою до Управління Пенсійного Фонду України в Залізничному районні м. Сімферополя 15 лютого 2010 року про перерахунок пенсії відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» , тобто вона вже на той час знала про порушення її прав. Даний факт свідчить, про те що, позивачка звернувся до суду з пропуском встановленого ст.99 КАС України строку.
Разом з подачею позовної заяви позивачка не звернулась з клопотанням про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Приймаючи рішення щодо наявності або відсутності підстав для поновлення строку судом враховано, що поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об’єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами. В матеріалах поданого позову, докази таких обставин відсутні, отже строк звернення до суду з зазначеним позовом сплинув.
Враховуючи викладене та відсутність заяви і підстав для поновлення строку звернення до адміністративного суду, суд приходить до висновку про необхідність залишення адміністративного позову без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України,-
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя про визнання дій неправомірними та зобов’язання провести перерахунок пенсії – залишити без розгляду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя