Апеляційний суд Харківської області
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2007 року м. Харків
Колегія суддів з касаційного розгляду справ судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:
Луспеника Д.Д., Ларенка В.І., Яцини В.Б.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за касаційною скаргою представника ОСОБА_1 на рішення Київського районного суду м. Одеси від 22 квітня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 1 березня 2005 року в справі за позовом ОСОБА_1 до начальника ВПРІМР Київського РВ УМВС України в Одеській області ОСОБА_2, голови виконкому Одеської міськради ОСОБА_3, державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси про зобов'язання реєстрації, безоплатної передачі жилого приміщення та стягнення моральної шкоди, -
ВСТАНОВИЛА:
05.05.2003 року ОСОБА_1. звернулась до суду з позовом до відповідачів про зобов'язання провести реєстрацію її чоловіка - ОСОБА_4. за місцем її проживання в квартирі АДРЕСА_1 в м. Одесі, безоплатно приєднати її сім'ї кімнату, яка звільнилася в зазначеній квартирі та про стягнення моральної шкоди з кожного з відповідачів по 10 тисяч гривень на її користь та користь її матері - ОСОБА_5.
Позов обґрунтувала тим, що 1\2 частина квартири на підставі договору дарування належить їй, а інша 1\2 частина цієї квартири є власністю держави на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом. В березні 2003 року начальник ВПРІМР Київського РВ УМВС України в Одеській області ОСОБА_2 відмовила їй в прописці її чоловіка - ОСОБА_4. в зазначеній квартирі з посиланням на необхідність для цього згоди співвласника квартири.
Справа № 111- кс-07
Головуючий у першій інстанції: Іванчук В.М.
Доповідач: Ларенок В.І.
Крім того вважає, що Одеська міськрада в порушення житлового законодавства відмовила в приєднанні її сім'ї кімнати, що звільнилася в зазначеній квартирі. Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 22 квітня 2004 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Одеської області від 01 березня 2005 року, в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
У касаційній скарзі представник ОСОБА_1 просить скасувати ухвалені у справі судові рішення і постановити нове рішення про задоволення позову, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права.
Касаційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Відмовляючи у задоволенні позову про зобов'язання реєстрації, безоплатної передачі жилого приміщення та стягнення моральної шкоди ,- районний суд, з висновками якого правомірно погодився і апеляційний суд, виходив з того, що спірна квартира перебуває в спільній частковій власності ( приватній та державній ), тому виходячи з рівноправності всіх форм власності за ст. 2 Закону України «Про власність» та відповідно до ст. 113 ЦК України 1963 року володіння, користування і розпорядження квартирою повинне проводитися за згодою обох співвласників , тобто для реєстрації в ній ОСОБА_4. має бути на те згода іншого співвласника, яким є держава в особі державної податкової інспекції. Однак таку згоду на реєстрацію ОСОБА_4 не намагався отримати, тому в його реєстрації цілком законно і обґрунтовано було відмовлено.
Крім того, відмову в реєстрації мала право оспорювати саме та особа, в реєстрації якої відмовлено, тобто ОСОБА_4, а не ОСОБА_1.. ОСОБА_4 в передбаченому законом порядку повноважень на представництво його інтересів не надав.
Щодо приєднання звільненої кімнати, то суд виходив з того, що в спірній квартирі жодне жиле приміщення не звільнялось. В даному випадку квартира знаходиться в спільній частковій власності і в натурі ,не розділена, тому нема можливості і підстав вважати і визначати, яке саме приміщення належить державі. Стаття 54 ЖК України розповсюджується на чисто житлові правовідносини, а в даному випадку між сторонами виникли цивільні правовідносини основані на праві власності на жиле приміщення.
Відповідно до ч.2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Доводи скарги та матеріали витребуваної справи не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст.ст.338-341 ЦПК України як підстави для скасування рішень.
Згідно із ч. 1 ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи В касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, а тому доводи
касаційної скарги в цій частині також не можуть бути визнані як підстава для призначення справи до судового розгляду.
Оскаржувані судові рішення ухвалені з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 332, 336 ЦПК України, колегія суддів з касаційного розгляду справ судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу представника позивача ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Київського районного суду м, Одеси від 22 квітня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 1 березня 2005 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.