Судове рішення #1674028
Апеляційний суд Харківської області

Апеляційний суд Харківської області

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

4 червня 2007 року                                                                             м. Харків

Колегія суддів з касаційного розгляду справ судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:

Луспеника Д.Д., Ларенка В.І., Яцини В.Б.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Роздільнянського районного суду Одеської області від 7 травня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 23 вересня 2004 року в справі за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу «Світанок» про стягнення недоїмки по орендній платі та пені за несвоєчасну її виплату, -

ВСТАНОВИЛА:

15 квітня 2002 року ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до сільсь­когосподарського виробничого кооперативу «Світанок» про стягнення недоїм­ки по орендній платі та пені за несвоєчасну її виплату. В обґрунтування позов­них вимог посилалася на те, що 14 березня 2000 року між нею та відповідачем був укладений договір оренди земельного паю в розмірі 8,8 умовних кадастро­вих га вартістю 26 007, 40 грн., належного їй на підставі сертифікату від 20 сер­пня 1997 року, строком на три роки.

Вартість земельного паю в сумі 26 007, 40 грн. була визначена на 1 липня 1995 року і розмір орендної плати складав 1 % від зазначеної вартості, тобто 260 грн. В порушення постанови Кабінету Міністрів України № 783 від 12 травня 2000 року «Про проведення індексації грошової оцінки земель» відповідач не проіндексовував вартість належного їй земельного паю, що потягнуло

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Справа № 109-кс-07

Головуючий у першій інстанції: Катерева Н.І.

Доповідач: Ларенок В.І.

 

зменшення розміру орендної плати: в 2000 року - на 278,2 грн., в 2001 році - на 309,30 грн., а всього з урахуванням пені за несвоєчасну виплату зазначеної суми - 896 грн. Тому просила позов задовольнити.

Справа розглядалася судами неодноразово.

Останнім рішенням Роздільнянського районного суду Одеської області від 7 травня 2004 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Одеської області від 23 вересня 2004 року, в задоволенні позову ОСОБА_1. відмовлено.

У касаційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати ухвалені у справі судові рішення і постановити нове рішення про задоволення позову, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права.

Касаційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Відмовляючи у задоволенні позову ОСОБА_1. про стягнення недоїмки по орендній платі та пені за несвоєчасну її виплату, районний суд, з висновками якого правомірно погодився і апеляційний суд, виходив з того, що 14 березня 2000 року між позивачкою ОСОБА_1. та відповідачем сільськогосподарським виробничим кооперативом «Світанок» був укладений договір оренди земельно­го паю. Відповідно до п.2.2 цього договору та додатку до договору орендна пла­та за користування земельним паєм складає 200 кг пшениці, 200 кг ячменя, 20 літрів сонячної олії, 1 площадки сіна, 1 площадки січки, орання огороду 0,40 га, випасу худоби, забезпеченням транспортом на млин, оплату за водокористуван­ня.

Кооператив виконав зобов'язання по договору оренди земельного паю від 14 березня 2000 року і виплатив позивачці ОСОБА_1. орендну плату у натура­льній і відробітковій формах за 2000 і 2001 року в повному обсязі.

ОСОБА_1. не зверталася до кооперативу з питанням про зміну умов дого­вору і збільшення розміру орендної плати за оренду земельного паю.

Відповідно до ч.2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Доводи скарги та матеріали витребуваної справи не дають підстав для ви­сновку, що судами при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст.ст.338-341 ЦПК України як підстави для скасування рішень.

Згідно із ч. 1 ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над ін-

 

шими, а тому доводи касаційної скарги в цій частині також не можуть бути визнані як підстава для призначення справи до судового розгляду.

Оскаржувані судові рішення ухвалені з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 332, 336 ЦПК України, колегія суддів з касаційного розгляду справ судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харків­ської області

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Роздільнянського районного суду Одеської області від 7 тра­вня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 23 вересня 2004 року залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація