Справа №2-2321/07
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
30 березня 2007 року Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області в складі
головуючої Крохмалюк І.П.
секретаря Зінківської В.А.
розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Новомосковська районна державна нотаріальна контора про визнання договору купівлі-продажу нерухомості дійсним та визнання права власності, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання договору купівлі-продажу нерухомості дійсним та визнання права власності посилаючись на те, що 25.11.1999 року ним було придбано у відповідача будинок АДРЕСА_1, житловою площею 53.8 м2. Договір купівлі-продажу було зареєстровано на Українській товарній біржі 25.11.1999 року, реєстраційний номер НОМЕР_1. Згідно договору вартість об'єкту становить 20000 грн. В Ново московській районній державній нотаріальній конторі йому було відмовлено в реєстрації будинку на підставі того, що договір купівлі-продажу було зареєстровано на товарній біржі, а не нотаріально посвідчено, тому такий договір вважається недійсним. Він вважає, що на час укладання договору, він діяв на підставі діючого на той момент законодавства, тому договір просить визнати дійсним та визнати за ним право власності на будинок.
В судовому засідання позивач підтримав свої позовні вимоги та пояснив, що з часу укладання договору та реєстрації його на товарній біржі пройшло більше ніж 7 років. Він з того часу мешкає в зазначеному будинку із своєю родиною. На теперішній час він має намір продати будинок, однак для цього повинний привести документи у відповідність з діючим на теперішній час законодавством. Відповідач по справі після укладання договору мав намір виїхати за кордон до своєї родини. Оскільки він вважав, що договір укладений вірно та правильно з юридичної точки зору, він не питав у відповідача куди саме той буде виїздити, адресу не знає, але вважає, що за час, що сплив з часу укладання договору, відповідач мав би змогу пред'явити свої претензії на нерухомість у разі, якщо вони б виникли. Підтвердити його та його сім'ї мешкання в зазначеному будинку можуть підтвердити сусіди.
Відповідач в судове засіданні не з'явився, оскільки визначити його місце мешкання неможливо.
Від Новомосковської районної державної нотаріальної контори надійшов лист про розгляд справи у відсутності їх представника.
В судовому засіданні було допитано свідка - ОСОБА_3, яка суду пояснила, що мешкає в сусідньому будинку з позивачем. За зазначеною адресою мешкає з 80-х років. Добре знала сім'ю колишнього власника спірної будівлі. Знає, що в 1999 році ОСОБА_2 продав свій будинок ОСОБА_1 Як вони укладали договір, вона не знає. Але їй
2
відомо, що колишній власник ОСОБА_2 їй казав, що продав будинок та з сім'єю виїхав. Стосунки між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 були нормальні, споров та суперечок між ними не було. З кінця 1999 року ОСОБА_1 із своєю сім'єю мешкає в цьому будинку. За цей час ніхто з колишніх власників не приїздив, претензій не висловлював.
Вислухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов повинний бути задоволений з наступних підстав.
При реєстрації договору купівлі-продажу спірного будинку діяв Закон України «Про товарну біржу», у ст.. 15 якого зазначалося, що угоди, зареєстровані на біржі, не підлягають нотаріальному посвідченню. На підставі п. 62 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 року № 20/5, право власності на житловий будинок, квартиру, дачу, садовий будинок, гараж, інші будівлі і споруди, що відчужуються, може бути підтверджено, зокрема, одним з таких документів, або їх дублікатів: нотаріально посвідченим договором купівлі-продажу, пожертви, довічного утримання, ренти, дарування, міни, або договором купівлі-продажу, зареєстрованим на біржі. Як вбачається з діючого законодавства, договір було зареєстровано на товарній біржі, що підтверджує сам договір від 25.11.1999 року (а.с. 3), технічний паспорт на житловий будинок по АДРЕСА_1, в якому зазначені власники - ОСОБА_2, а потім - ОСОБА_1 (а.с. 4-13); реєстраційним посвідченням Новомовсковського бюро технічної інвентаризації на будинок АДРЕСА_1 на ім'я ОСОБА_1 (а.с. 14).
На підставі викладеного та керуючись ст.. 220 ЦК України, ст. 3, 15, 39, 118, 119 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Задовольнити позов.
Визнати договір купівлі-продажу житлового будинку, розташованого за АДРЕСА_1, укладеного 25 листопада 1999 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та зареєстрованій на Українській товарній біржі 25.11.1999 року, реєстраційний номер НОМЕР_1 - дійсним.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинок, розташований за АДРЕСА_1, житловою площею 53.8 м .
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області через Новомосковський міськрайонний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
- Номер: 2-во/661/12/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-2321/07
- Суд: Новокаховський міський суд Херсонської області
- Суддя: Крохмалюк І.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.03.2018
- Дата етапу: 21.05.2018