Судове рішення #16708601


  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 11 липня 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/7296/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:   

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  Чернової О.В.

при секретарі          Головачовій М.О.     

за участю представника позивача                      Пічкуренко А.А.

відповідача                                                   ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Старобешівського РВ ГУМВС України в Донецькій області до громадянина Грузії ОСОБА_2  про видворення за межі України, -

в с т а н о в и в :

Старобешівський РВ ГУМВС України в Донецькій області звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до громадянина Грузії ОСОБА_2, в якому просив суд видворити за межі території України у примусовому порядку громадянина Грузії ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, з подальшою забороною в’їзду на територію України терміном на 2 роки.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач ухиляється від виїзду після прийняття рішення про його видворення, не має постійного місця проживання, не має місця реєстрації, постійного джерела існування і повернутись на батьківщину в добровільному порядку відмовляється.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги.

Відповідач у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечував.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, громадянин Грузії ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, прибув до України 02.04.2005 року через КПП «Донецьк» з національним паспортом № НОМЕР_1, виданим 30.07.2002 року Міністерством юстиції Грузії.

Прибувши до м. Комсомольське Старобешівського району Донецької області, після спливу строку реєстрації (90 діб), громадянин Грузії ОСОБА_2 з питань продовження реєстрації до компетентного органу не звертався, тобто перебув на території України незаконно.

Таким чином, перебуваючи в нелегальному становищі, відповідач порушив правовий статус іноземців в Україні у зв’язку з чим  08.04.2009 року Старобешівським РВ ГМВС України в Донецькій області  прийнято висновок про видворення у примусовому порядку громадянина Грузії ОСОБА_2 та заборону в’їзду на її територію строком на 1 рік, з яким відповідача ознайомлено під розпис 08.04.2009 року.

Також Відповідачу було роз’яснено, що у випадку не виїзду з території України у вказаний термін, він буде затриманий і видворений за межі України в адміністративному порядку. Одночасно його було повідомлено, що він має право повідомити про це адвоката або дипломатичного представника своєї країни чи іншу особу, а також можливість оскаржити постанову про видворення через суд.

Відповідач у встановлений строк у добровільному порядку рішення про його видворення не виконав. Доказів оскарження даного рішення суду не надано.

На час звернення до суду громадянин Грузії ОСОБА_2 не має постійного місця проживання, не має місця реєстрації, постійного джерела існування, і повернутись на батьківщину в добровільному порядку відмовляється.

          Відповідно до приписів ст.32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення. У разі якщо ці особи ухиляються від виїзду після прийняття такого рішення, вони підлягають примусовому видворенню на підставі постанови адміністративного суду.

Таким чином, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог про видворення за межі території України у примусовому порядку громадянина Грузії   ОСОБА_2

Щодо позовних вимог про заборону в’їзду на територію України терміном на 2 роки, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.3 ст. 32 Закону України Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» за рішенням органу внутрішніх справ видворення іноземця та особи без громадянства за межі України на підставах, визначених у частині першій цієї статті, супроводжується забороною подальшого в'їзду в Україну строком до десяти років, а на підставах, визначених у частині другій цієї статті, може супроводжуватися забороною подальшого в'їзду в Україну строком до п'яти років. Строки заборони подальшого в'їзду в Україну обчислюються з дня винесення зазначеного рішення.

Таким чином, заборона подальшого в'їзду в Україну відповідно до чинного законодавства входить до виключної компетенції позивача.

Враховуючи, що суд не може підміняти державний орган та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб’єкта владних повноважень, позовні вимоги про заборону Відповідачеві в’їзду на територію України терміном на 2 роки задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-11, 17-20, 69-72, 86, 158-164, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в:

Позовні вимоги Старобешівського РВ ГУМВС України в Донецькій області до громадянина Грузії ОСОБА_2  про видворення за межі України - задовольнити частково.

Видворити в примусовому порядку за межі території України громадянина Грузії ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

В решті позовні вимоги залишити без задоволення.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, проголошена у судовому засіданні в присутності представника позивача та відповідача 11 липня 2011 року.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

  

Суддя                                                                                      Чернова О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація