ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 червня 2011 р. Справа № 2а/0470/5043/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Конєвої С.О.
при секретарі судового засідання Троценко О.О.
За участю представників сторін:
Від позивача: Хвостова І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Перемога» про стягнення 8829 грн. 95 коп., -
ВСТАНОВИВ:
28.04.2011 року Управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області звернулось з позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Перемога» та просить стягнути з останнього заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по Списку №2 в сумі 8829 грн. 95 коп.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що в порушення вимог ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», р.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками за застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1 відповідач не здійснює своєчасні розрахунки з позивачем, у зв’язку з чим заборгованість по фактичних витратах на виплату і доставку пільгових пенсій (список 2) за грудень 2010 року складає 8829 грн. 95 коп.
У судовому засіданні представник позивача вищевикладені позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився двічі - 01.06.2011р., 29.06.2011р. причину неявки не повідомив, з клопотанням про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутності до суду не звернувся, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до вимог ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України про що свідчать наявні в матеріалах справи поштові повідомлення про вручення поштового відправлення відповідачеві 24.05.2011р. та 14.06.2011р. (а.с.15,23).
Відповідно до ч.4 ст. 128 КАС України, у разі повторного неприбуття відповідача, який не є суб’єктом владних повноважень належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, який брав участь у судовому засіданні, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд находить підстави достатніми для задоволення позову, виходячи з наступного.
Згідно п.п. 7 п. 5 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001р. № 121/20, Пенсійний фонд України має право стягувати з платників страхових внесків їх несплачені суми.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Перемога»(ідентифікаційний код 00847920) зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області, як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та зобов’язане щомісячно сплачувати фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (а.с.27,28).
Колишнім працівникам Товариства з обмеженою відповідальністю «Перемога»(ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 –УПФУ в Нікопольському районі; ОСОБА_14 –УПФУ в Артемівському районі Донецької області) на підставі п.п. "б"- "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" було призначено пенсію за віком на пільгових умовах. Відповідно до цієї статті підприємства і організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду України плату, що покриває витрати на виплату і доставку пенсії до досягнення працівником загального пенсійного віку, передбаченого ст. 12 цього Закону.
Відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003р. № 1058-ІУ пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому, зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом. Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, ради та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно цього Закону.
Порядок обчислення та відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, передбачається п. 2 р. 15 Закону №1058-IV та р. 6 "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" від 19.12.2003 № 21-1, відповідно до яких відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умова. Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій. Повідомлення складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії (п. 6.5). Несплачені або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на доставку та виплату пільгових пенсій є недоїмкою.
Згідно пп.6.8 п.6 вищезгаданої Інструкції підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомлені місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
На виконання вищенаведеної Інструкції позивачем були направлені та вручені відповідачеві розрахунки про суми фактичних витрат по відшкодуванню пільгових пенсій, що підтверджується копіями поштових повідомлень, які отримані відповідачем 21.12.2010р. та 29.10.2010р. (а.с.6,8).
Згідно наданих позивачем розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про пенсійне забезпечення», відповідно до пп. «б»- «з»ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»за грудень 2010р. заборгованість відповідача становить 8829,95 грн. (а.с.7,9).
При цьому, судом також враховується і те, що розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій є узгодженим з моменту їх отримання відповідачем і обов’язковим для виконання. Розрахунок –є актом індивідуальної дії суб’єкта владних повноважень, його відповідач не оскаржив, тому отримані розрахунки є обов’язковими для виконання, тобто підлягають сплаті.
Зазначеної правової позиції дотримується Вищий адміністративний Суд України у своїй ухвалі від 25.11.2010р. №26993/09.
Факт отримання відповідачем розрахунків підтверджується копіями поштових повідомлень від 21.12.2010р., від 29.10.2010р. (а.с.6,8 зворот).
Також правомірність та законність компенсації підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п. «а-з»ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»підтверджується також і постановою Верховного Суду України від 23.03.2010р.
Відповідач в судове засідання не з’явився доказів сплати фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій по Списку №2 за грудень 2010 року у сумі 8829 грн. 95 коп. не надав. Доказів того, що відповідачем оспорено призначення пільгових пенсій вищевказаним пенсіонерам у встановленому законодавством порядку також не надано.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2-10, 11, 12, 86, 71, 94, 122, 128, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Перемога» про стягнення 8829 грн. 95 коп. – задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Перемога» (53245, Нікопольський район, с. Веселе, вул. Центральна, 21, р/р № 26005924130100, МФО 305653, ЄДРПОУ 00847920) на користь Управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області (53211, м. Нікополь, вул. І. Сірка, 26, код ЄДРПОУ 21929102, МФО 306287 в Нікопольському ВОБ №7898, р/р № 256043011535) – заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по Списку №2 за грудень 2010р. в сумі 8829 грн. 95 коп. (вісім тисяч вісімсот двадцять дев’ять грн. 95 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови або протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови відповідно до вимог ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили у порядку та у строки, визначені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 04.07.2011р.
Суддя
С.О. Конєва